На Чернігівщині податкова та територіальні громади об’єднали зусилля задля наповнення місцевих бюджетів
З метою налагодження більш тісної співпраці у питаннях якісного адміністрування місцевих податків керівництво Головного управління ДПС у Чернігівській області запросило до спілкування керівників територіальних громад області.
До цього часу робочі зустрічі відбувались у режимі офлайн по районах. Це перша зустріч у режимі ZOOM конференції, яка зібрала керівників усіх ОТГ, керівництво Головного управління ДПС та начальників ДПІ. Загалом біля 90 учасників.
Відкрив нараду заступник начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Костянтин Синьогуб: «Конференції з податкових питань відбуватимуться щотижня з метою напрацювання спільних кроків, налагодження ефективного обміну інформацією та надання практичної допомоги керівникам громад у розширенні бази оподаткування».
Учасники наради - керівники управлінь податкової - Олена Пустовойт, Ірина Буглак та Андрій Гусєв проінформували присутніх щодо стратегій взаємодії за окремими напрямками діяльності. Начальник управління податкового адміністрування юридичних осіб Олена Пустовойт пояснила порядок встановлення місцевими органами ставок податків, терміни інформування податкової служби та оприлюднення інформації на офіційному порталі ДПС.
Начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб Ірина Буглак звернула увагу, що вага податку на доходи фізичних осіб складає до 60 відсотків доходів місцевих бюджетів. Наголосила на необхідності контролю з боку керівників громад за дотриманням належного рівня заробітної плати, недопущення фактів затримання її виплати та офіційного оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Ірина Буглак нагадала, що триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2020 року та закликала декларувати доходи.
Андрій Гусєв, начальник управління по роботі з податковим боргом, назвав райони з найбільшими сумами заборгованості. Запропонував керівникам громад тримати на контролі дане питання та запевнив, що податкова на запит ОТГ надає інформацію щодо боржників на відповідній території.
Керівники ОТГ мали змогу поставити питання та отримати відповідь від податківців.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Пресслужба Головного управління ДПС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01
Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».
Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23
Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.
4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11
День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression
Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25
Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.