На Чернігівщині в рамках "Великого будівництва" відремонтують туристичні маршрути
У рамках президентської програми «Велике будівництво» на Чернігівщині у 2021 році реалізують 34 проєкти ремонту місцевих автошляхів, серед пріоритетів - дороги до відомих туристичних об’єктів.
Про це повідомила перша заступниця голови ОДА Олена Бойко.
Всього на ремонт місцевих доріг Чернігівщини цьогоріч у держбюджеті передбачено 652,2 млн грн, а також 109,4 млн грн буде використано з перехідних залишків субвенції минулих років.
«Пріоритетами під час вибору ділянок доріг для ремонту стали маршрути шкільних автобусів, медичного транспорту, пасажирських та вантажних перевезень. Крім того, особливу увагу влада зверне на автошляхи до знакових туристичних об’єктів», - зазначила Бойко.
Зокрема, за її словами, планується відремонтувати дорогу Борзна-Ічня-Прилуки /Н-07/ на ділянці біля села Ольшана, яка веде до Національного історико-культурного заповідника «Качанівка».
«Маємо доручення Президента щодо реставрації цього важливого об’єкта. Також здійснимо ремонт ділянки на дорозі Київ-Літочки-Кіпті біля міста Остер до Парку природи «Беремицьке». У Прилуцькому районі - ділянку дороги біля села Густиня, яка веде до популярного серед туристів Густинського монастиря. Відремонтуємо ділянку дороги в Чернігівському районі, що веде до туристичних об’єктів Седнєва та у Ніжинському районі на під’їзді до Ніжина», - уточнила Бойко.
Наразі розробляється проєктно-кошторисна документація та триває процес оголошення тендерів, відповідні кошти для фінансування передбачені в обласному бюджеті.
У 2019 році у Чернігівській області було відремонтовано 50,5 км місцевих доріг, у 2020-му, коли почалося «Велике будівництва», – уже майже 122 км.
Як повідомлялось, заступник голови ОП і координатор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко заявив, що президентська програма будівництва інфраструктури у 2021 році розшириться на кілька важливих напрямків – «Велика реставрація» культурних пам’яток України, доступне іпотечне кредитування та фінансовий лізинг, розбудова мережі регіональних авіахабів, розвиток мережі приміських експресів та швидкісних потягів між найбільшими містами Також у планах «Великого будівництва» на поточний рік – збудувати і оновити 6500 км доріг та 245 штучних споруд.
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.