Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 квітня, 04:47:15

На яких вагах зважують ліки, спеції і золото

10.10.2012   11:33

Найточніші ваги на Чернігівщині використовує підприємство "Укроптбакалія". Їх використовують для лабораторних аналізів спецій, які випускає виробник. Про це розповіла інженер з метрології державного підприємства "Чернігівстандартметрологія" Ольга Ігнатенко напередодні професійного свята - Дня працівників стандартизації і метрології.

vesi

vesi

"Найбільш точні ваги к нашій області - другого розряду. Вони вимірюють масу з точністю до 1 міліграму", - сказала вона.

Саме такий прилад стоїть на підприємстві "Укроптбакалія". За допомогою точних ваг фахівці лабораторії контролюють склад приправ, зокрема, вміст вологи і окремих компонентів.

Ваги 2-го розряду має і санітарно-епідеміологічна станція Славутича. Вищу точність мають тільки прилади 1-го розряду. На них зважують компоненти ліків.

А от золото та інші дорогоцінні метали у магазинах і ломбардах зважують на вагах третього розряду. Вони також досить точні, аби показати масу у грамах. Ваги у ювелірних крамницях калібруються і повіряються регулярно.

Прилади для надточного вимірювання зберігаються у лабораторних умовах, адже навіть пил може впливати на якість їх роботи. Необхідний вібростійкий стіл, підніжки, захисний кожух, дотримання робочої температури у 21 градус.

"Аби проводити процедури повірки приладів, підприємство "Чернігівстандартметрологія" має унікальний стіл з граніту. Він був змонтований навіть раніше, ніж звели будівлю лабораторії. Свого часу залили фундамент, занесли стіл, а вже потім монтували стіни навколо нього", - додала Ольга Ігнатенко.

Справа в тому, що гранітний стіл дуже важкий та великий, після будівництва він не пройшов би у жодні двері.

На знімку: інженер з метрології Ольга Ігнатенко за роботою

Останні новини Чернігівщини

Чернігівцям-власникам пошкоджених квартир компенсують витрати на квартплату та тепло 13:09

Депутати одноголосно затвердили Програму компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких було пошкоджене внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік.

З квітня рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці не лише за паперовим, а й за електронним рецептом 13:07

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря.

Депутати Чернігівської міської ради погодили фінансування для міської військової адміністрації 12:20

З бюджету Чернігівської міської територіальної громади на фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації у 2023-му році спрямують трохи більше трьох мільйонів гривень.

Про розвиток сімейних форм виховання в області — на координаційній раді у справах дітей 12:19

Як влаштувати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а також про стан розвитку послуги патронату над дитиною в області, говорили 30 березня на розширеному засіданні координаційної ради у справах дітей.

Поліція інформує: на Чернігівщині скорочено тривалість комендантської години 11:10

З 1 квітня комендантська година на Чернігівщині триватиме з 00:00 ночі до 04:00 ранку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини