Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 квітня, 03:55:07

Посилення заходів по боротьбі з обігом нелегальної тютюнової та алкогольної продукції на території України

10.10.2012   09:35Агенцiя

Міністерство фінансів спільно з ДПС України запропонували захистити реального виробника підакцизних товарів, посилити контроль за продажем підакцизних товарів та запровадити ефективні інструменти для адміністрування акцизного податку.

Зареєстрованими у Верховній раді законопроектами №11284-11285 пропонується введення солідарної відповідальності за виробництво і збут підроблених тютюнових виробів. Це дуже своєчасне рішення, адже ринок тютюнових підробок в Україні постійно зростає, контрабанда і контрафакт підривають стабільні надходження до бюджету, ставлять під загрозу легальні робочі місця та надходження інвестицій в Україну.

Прийняття запропонованих до ПКУ змін дозволить обмежити ринок тютюнового контрафакту. Зокрема, на кожному етапі ланцюжка поставок штраф складатиме 200% вартості товару, але не менше 20 мінімальних зарплат.

Також ефективним механізмом контролю проти зловживань на ринку має стати встановлення 12-місячного строку використання марок акцизного збору старого зразка у разі їх заміни на нові. Це дозволить запобігти зловживанням з боку виробників та забезпечить перебування в обігу продукції, маркованої єдиним діючим зразком акцизних марок.

Обмеження строку обігу марки піде на користь споживачам тютюну та алкоголю та підвищить гарантії якості продукції.

До відома: найбільш розповсюджене серед зловживань – використання виробником марок не за призначенням: наприклад, акцизів для цигарок без фільтрів для маркування фільтрованої продукції.
Наразі прийняття законопроекту продовжить тенденцію зниження куріння в Україні, якої активно дотримується Президент України. Раніше він підписав законопроекти про заборону реклами сигарет в місцях продажу і про заборону куріння в ресторанах і барах.


Відділ взаємодії зі ЗМІ та  громадськістю ДПС в області

Останні новини Чернігівщини

Чернігівцям-власникам пошкоджених квартир компенсують витрати на квартплату та тепло 13:09

Депутати одноголосно затвердили Програму компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких було пошкоджене внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік.

З квітня рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці не лише за паперовим, а й за електронним рецептом 13:07

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря.

Депутати Чернігівської міської ради погодили фінансування для міської військової адміністрації 12:20

З бюджету Чернігівської міської територіальної громади на фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації у 2023-му році спрямують трохи більше трьох мільйонів гривень.

Про розвиток сімейних форм виховання в області — на координаційній раді у справах дітей 12:19

Як влаштувати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а також про стан розвитку послуги патронату над дитиною в області, говорили 30 березня на розширеному засіданні координаційної ради у справах дітей.

Поліція інформує: на Чернігівщині скорочено тривалість комендантської години 11:10

З 1 квітня комендантська година на Чернігівщині триватиме з 00:00 ночі до 04:00 ранку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини