Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 03:29:14

В області намолочено близько 3 мільйонів тонн зернових культур. Збір урожаю триває

31.10.2020   08:51Агенцiя

На Чернігівщині повним ходом йде збір врожаїв. Погодні умови кінця жовтня здебільшого були сприятливими як для проведення польових робіт, так і для росту та розвитку озимих культур.

Так, за даними Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА, станом на 30 жовтня, по всіх категоріях сільгосппідприємств, зернових та зернобобових культур обмолочено на 530 тис. га, що складає 64% загальної площі їх посіву. Намолочено близько 3 млн тонн збіжжя, рівень урожайності становить 56,6 ц/га.

У тому числі кукурудза на зерно обмолочена на 270 тис. га або 47% площ. Зібрано майже 1,9 млн тонн, середня врожайність - 70,5 ц/га.

Наближається до завершення збирання технічних культур. Соняшник зібрано майже на 215 тис. га або 92% площ, намолочено понад 580 тис. тонн із середньою врожайністю 27 ц/га.

Соя зібрана на 41 тис. га або 95% площ, намолочено понад 92 тис. тонн, середня врожайність складає 22,5 ц/га.

Паралельно аграрії завершують посів озимих культур під урожай 2021 року. Так, озимими зерновими засіяно 167 тис. га або 91% до прогнозу, в тому числі пшениці – 142 тис. га або 91% до прогнозу, жита – 24 тис. га або 103%.

Порівняно з минулим роком дещо зменшились площі посіву озимого ріпаку - на 3,5 тис. га. Головною причиною стала посуха на час оптимальних термінів посівної кампанії сільгоспкультури. Наразі під цією культурою зайнято 25 тис. га або 95%.

Нагадаємо, за даними Мінекономіки, впродовж минулого тижня Чернігівщина продемонструвала найвищий показник по збору врожаїв серед областей України, зібравши 595,6 тис. тонн. Друга за обсягами - Сумщина (418,5 тис. тонн), третя - Вінничина (311,8 тис. тонн).

Останні новини Чернігівщини

 «Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу

«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10

До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.

російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині

російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині 12:08

Сьогодні вранці російські дрони атакували Прилуцьку міську раду та податкову у Новгород-Сіверському.

Надзвичайні події в області за останню добу 12:01

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.

Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові 11:58

З 30 березня до 04 квітня у Львові відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед спортсменів 2006 року народження та молодших.

Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині

Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині 11:57

З 28 до 29 березня у Словаччині відбувся Континентальний кубок з лижних гонок SLAVIC CUP (міжнародні змагання FIS).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини