Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 листопада, 12:13:41

У Чернігівській області жнивують всі райони

01.08.2020   13:53Агенцiя

За інформацією Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА зі 100 тисяч гектар або 41% прогнозованих площ аграрії Чернігівщини зібрали понад 456 тисяч тонн зерна.

Середній показник урожайності ранніх зернових та зернобобових становить 45,2 ц/га (+0,8 ц/га до 2019 року).

Зокрема, зібрано 403 тисячі тонн пшениці, 35 – ячменю, 8,5– жита. Також більш ніж по три тисячі тонн зібрали гороху та вівса.

З 20 тисяч гектар намолотили – 57,5 тисяч тонн озимого ріпаку, це 73% від прогнозованого.

– Лідером зі збору урожаю залишається Чернігівський район, у якому вже намолотили 41,6 тисячі тонн. Також серед найрезультативніших Прилуцький район, де зібрали понад 33 тисячі тонн та Носівський – 31,5. – повідомив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Водночас очільник області акцентував увагу на необхідності безумовного дотримання правил протипожежної безпеки під час жнивної компанії 2020. Адже, трапляються не поодинокі випадки займання на територіях фермерських угідь.

Як повідомив голова облдержадміністрації, 27 липня 2020 року сталася пожежа стерні біля села Мостище Козелецького району на території ТОВ "Агроленд — Петрівське". Вогнем знищено стерню площею 10 гектар. Причина пожежі — необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Збитку не завдано.

А також 29 липня зафіксовано займання біля села Заїзд Прилуцького району. Вогнем знищено 6 га пшениці, що знаходилась на території фермерського господарства «Фенікс-АРТ». Ймовірна причина пожежі — підпал. Збиток та сума врятованого встановлюється.

Останні новини Чернігівщини

Понад півтори сотні малюків народилися в жовтні у Чернігові 11:52

У жовтні 2025 року в Комунальному некомерційному підприємстві «Чернігівський пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 156 дітей — 71 дівчинка та 85 хлопчиків.

На Чернігівщині поліція встановлює обставини вибуху в полі, внаслідок якого двоє чоловіків загинули та одного травмовано 11:12

Учора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що внаслідок вибуху у полі у Борзнянській громаді Ніжинського району загинули двоє чоловіків (1993 та 2004 р.н) та ще один (1973 року народження) зазнав травм.

Посилення міжнародного партнерства: в ОВА підписали меморандум з БО «Кент з Україною» 10:48

Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці між Чернігівською ОДА й благодійною організацією «Кент з Україною» (Велика Британія) учора підписали перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем і засновник та керівник місії згаданої організації Джордан Мід.

Послуги без бар’єрів: у Бобровицькій громаді працює мобільний ЦНАП 09:43

На Бобровиччині команда місцевого Центру надання адміністративних послуг щодня працює над тим, аби послуги були доступні кожному — у лікарні, в старостаті чи просто вдома у громадян.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини