Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 15:29:42

"Зелений" водень зі сміття: на Чернігівщині може з’явитися потужний завод з виробництва біопалива та енергії,- Андрій Прокопенко

13.07.2020   09:38Агенцiя

Проблема накопичення сміття та відсутність його безпечної утилізації актуальна для всієї країни та потребує дій для вирішення.

Після проведення консультативних зустрічей з потенційними інвесторами та експертами Андрій Прокопенко, голова Чернігівської ОДА, звернувся листом до т.в.о. Міністра енергетики України Ольги Буславець з проханням сприяти обранню Чернігівської області в якості пілотної для реалізації інноваційного проєкту «Будівництво заводу з виробництва біопалива й енергії у складі Регіональних Центрів управління муніципальними, комерційними та промисловими відходами».

- Нещодавно до нас звернулась компанія “ТММ” з пропозицією налагодження переробки твердих побутових відходів у синтез-газ з високим вмістом водню. Це найбільш прогресивна та екологічна технологія визнана у світі. Саме з водневою енергетикою провідні західні країни пов'язують перспективи своїх національних економік, - пояснив Андрій Прокопенко.

Сьогодні Міністерство енергетики України розглядає перспективи налагодження німецько-українського партнерства в напрямку виробництва «зеленого» водню.

Прагнення Німеччини – стати одним зі світових лідерів у впровадженні H2-технологій у різних сферах. Для втілення мети країна готова інвестувати мільярди євро у нові компанії та наукові дослідження. Відповідно до водневої стратегії створення ринку Н2 є «спільним європейським проєктом» і стане одним із пріоритетів майбутнього головування Німеччини в Раді ЄС.

- Нині стоїть питання по вибору локацій для майбутніх заводів по виробництву джерел енергії з можливістю їх зберігання і транспортування. Чернігівщина має суттєві конкурентні переваги для реалізації такого інвестиційного проєкту, - зазначив голова ОДА.

Зокрема, це:
- наявність значного обсягу сировини для виробництва RDF-палива,
- вільні земельні ділянки з високим рівнем інвестиційної привабливості,
- інфраструктуру для транспортування та зберігання вироблених джерел енергії (водню).

На території області є два підземні газосховища: Червонопартизанське (с. Мрин) та Олишівське з проєктним активним об’ємом 1,5 млрд м³ та 660 млн м³ відповідно, а також магістральні газопроводи: Дашава-Київ-Брянськ-Москва та Тула-Шостка-Київ.

Економіка Чернігівської області отримає ряд плюсів від реалізації інноваційного проєкту.

Зокрема, можливість звести до мінімуму обсяги накопичення сміття, а на перспективу взагалі ліквідувати полігони твердих побутових відходів і сміттєзвалища. Нині в Чернігівській області розташовано 3 полігони і 50 сміттєзвалищ твердих побутових відходів. Загальна площа - майже 130 га. Щорічно область продукує тисячі тонн сміття. Обсяг накопичених відходів на сьогодні складає понад 7,5 млн тонн.

Також це дасть змогу наростити  інвестиції та створити нові робочі місця, отримувати стабільний дохід до місцевих бюджетів і забезпечити стійке економічне зростання.

Водночас, призведе до зниження потреб у викопних енергоносіях, найчастіше імпортованих. Область отримає додаткові перспективи експлуатації вітчизняної газотранспортної системи для експорту (транспортування) вироблених джерел енергії до ЄС.

- Ми зацікавлені в нарощуванні інвестицій та готові сприяти втіленню в життя ініціатив, спрямованих на розвиток регіону, - підкреслив Андрій Прокопенко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).