Селянці з Чернігівщини вдалося вдвічі збільшити врожайність цибулі
Нелі Лещенко – 54 роки, вона мешкає у селі Лукашівка та вирощує цибулю на гребенях у власному господарстві.
Китайська технологія висадки цибулі на гребенях виправдала зусилля селянки. Вона переконує, що врожай став більшим у два рази.
Що ж так подобається цибулі, коли вона росте на гребенях? По-перше, рослинам дістається більше світла. Це підвищує імунітет проти грибкових та інших хвороб. По-друге, волога між рядками добре розподіляється. По-третє, зручно доглядати і збирати врожай.
Для висадки цибулі Неля Лещенко готує гребені висотою 15 см, відстань між рядами до 30 см. Легко це зробити, якщо спершу намітити рови, а потім сформувати самі гребені. Після цього господиня садить цибулю на верхівки гребенів і загортає землею.
Перед посадкою замочує цибулинки у стимуляторі росту. За словами Нелі Лещенко, такий спосіб захищає рослини від цибулевої мухи, бо у період розмноження мухи сіянка захищена шаром землі, доступу до неї немає, а відкладені яйця осипаються з гребня у рови.
Також шанувальники китайського методу вказують, що при вирощуванні на гребнях їм вдається економити добрива, вони не вимиваються з грядок. А ще – збір врожаю стає зручним і легким.
Нагадаємо, за 4 роки цибуля піднялася в ціні на понад 500%.
https://agronews.ua/node/161548/
Останні новини Чернігівщини
Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25
Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.
Шахрайство зі спадщиною: судитимуть організатора злочинної групи та двох приватних нотаріусів 18:22
Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочинного угрупування та двох пособників за фактами шахрайства, використання підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH 18:21
Чисті руки медика – це врятовані життя. Дотримуючись цієї філософії, фахівці Чернігівської обласної дитячої лікарні пройшли інтенсивне навчання з кращих світових практик у сфері води, санітарії та гігієни (WASH).
«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень 18:17
Щоб допомогти українським підприємцям пережити зиму в умовах постійних обстрілів та аварійних відключень, Уряд запровадив спеціальну програму підтримки, яку буде реалізовувати Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України та Державна служба зайнятості.
У Прилуках поліцейські затримали наркоторговця 11:19
Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 44-річним мешканцем міста Ічня.