Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 жовтня, 13:36:08

Популярність тритикале на Чернігівщині зростає

13.09.2012   14:14Агенцiя

Виведений селекціонерами гібрид жита і пшениці, який має назву тритикале, в умовах кліматичних змін набуває все більшої популярності серед сільгоспвиробників Чернігівщини. Про це повідомив старший науковий співробітник Носівської селекційно-дослідної станції Віталій Москалець.

Віталій Москалець зі своїм тритикале

Віталій Москалець зі своїм тритикале

"Торік попит на насіння тритикале перевищив пропозицію. В поточному році, я думаю, його підберуть з-під мітли. Авторитет цієї культури ріс поступово, та особливо підвищився, коли почалися кліматичні зміни. Тому що в сильні морози пшениця гинула, а тритикале стояло. Зараз рекламу цій культурі створюють люди, які її вирощували, - сказав науковець.

Він розповів, що зростання попиту на гібрид зумовлене низкою його переваг: високими морозо- та посухостійкістю, врожайністю, стійкістю до хвороб та якісними показниками. Зокрема, сорт Славетне, виведений на Носівській СДС, на вузлі кущіння витримує мінус 19,5 градусів морозу. Досягти цього селекціонерам, і, передусім В. Москальцю, вдалося схрещенням багатьох стійких до суворих зим сортів жита і пшениці, проведенням низки експериментів, зокрема, зі строками висіву насіння. В результаті з’явився не лише морозостійкий, а й невибагливий до родючості ґрунтів сорт із врожайністю 80-93 ц/га. На бідних чернігівських землях, без особливого підживлення, Славетне дає по 40-60 центнерів зерна з гектара.

Цього року в дослідному господарстві Носівської СДС озиме тритикале вперше збирали з 50 гектарів - площі у 10 разів більшої, ніж у попередні роки. Розширили посіви задля задоволення попиту аграріїв на насіння.

В Україну тритикале потрапило у 60-х роках минулого століття, проте й досі не набуло належного поширення. У нас його висівають утричі менше, ніж у Білорусі, і вшестеро, ніж у Польщі. Фахівці зазначають, що через незнання переваг тритикале українські сільгоспвиробники багато втрачають. Зі слів В. Москальця, зерно тритикале використовується, переважно, у кормовій та спиртовій галузях. Для хлібопекарської промисловості його борошно не дуже підходить. Але випечений за спеціальним рецептом хліб із тритикале дуже корисний для діабетиків.

Наталія Потапчук

Останні новини Чернігівщини

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора 10:46

3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди» 10:42

Чернівецька бізнес-леді, подруга найсексуальнішого полісмена України чернігівця Євгена Іващенка та інстаграм-блогерка Леся Антонюк скандально прославилася на всю Україну. «Винним» виявився… Чернігів та його жителі.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 02 жовтня по 8:00 03 жовтня 2022 року

3 жовтня - цей день в Україні і світі

3 жовтня - цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 222 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 222 RUSSIAN AGRESSION

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини