Аграріям обіцяють компенсувати половину витрат на страхування озимих посівів
Починаючи з цієї осені аграріям, які вирішать страхувати свої озимі посіви, держава компенсуватиме до половини витрат на страховку.
Минулого року внаслідок несприятливих погодних умов у більшості регіонів України загинуло понад половину посівів озимих культур. Враховуючи це, з поточної осені згідно Закону “Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою” та Постанови КМУ №813 сільгоспвиробникам, які страхуватимуть свої посіви озимої пшениці, за рахунок бюджету компенсуватиметься до 50% витрат на страхові премії страховим компаніям.
Посіви озимої пшениці страхуватимуться від ризиків, що настають у період перезимівлі і тривають до моменту відновлення вегетації навесні. В середньому по Україні сільгоспвиробник сплачуватиме страховій компанії 65 гривень за гектар застрахованих посівів. Для Чернігівської області тариф складає 60 грн/га. Близько половини цієї суми за виробника платитиме держава.
У разі настання страхового випадку — загибелі озимини, — сільгоспвиробник отримає від страхової компанії грошову компенсацію не менше 80% своїх фактичних витрат на гектар посіву. Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства України за участі громадських організацій розробило типовий страховий договір для всіх страхових кампаній, щоб узагальнити та спростити доступ до послуг агрострахування. Одразу після погодження Мінюстом він надійде в регіони.
“Пшениця — це стратегічна продовольча культура, тому рішення підтримати виробника у вирощуванні цієї культури через механізм агрострахування є правильним, — підкреслив заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку Олександр Савченко, коментуючи ініціативу Мінагрополітики. — До того ж, декілька років тому ми мали в країні практику держпідтримки по агрострахуванню, яка сьогодні починає відроджуватись. Страхування посівів в усьому світі є не просто поширеним явищем, а загальноприйнятим та обов’язковим. З наступного року у нас перелік культур по страхуванню розшириться до трьох-чотирьох, крім цього сільгоспвиробники, які не страхуватимуть свої посіви, не отримають підтримки по жодній державній програмі для села, включаючи реалізацію продовольчого зерна до Аграрного фонду”.
Прес-служба Головного управління
агропромислового розвитку облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.
У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11
Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.
Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03
День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression