Поставки товарів з Чернігівщини до країн ЄС за 9 місяців зросли майже на 30%
Товарообіг підприємств Чернігівщини з партнерами зі 131 країни світу за 9 місяців цього року склав 876,1 мільйона доларів США. Про це повідомили в Департаменті економіки облдержадміністрації.
Зростання експорту товарів до 548,4 мільйона доларів проти зменшення імпорту до 327,7 мільйона забезпечило позитивне сальдо – 220,7 мільйона.
Найбільшу питому вагу в експорті мали зернові культури – понад 43%. Приріст постачання зернових – 16% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
На 40,5% зріс експорт готових харчових продуктів і склав майже 13% від загального обсягу поставок.
Серед товарів з Чернігівщини, які також користуються значним попитом в інших країнах, – папір та картон, взуття, машини й обладнання.
43,4% від загального обсягу експорту товарів припадає на Європейський Союз. Поставки зросли майже на 30%.
Серед країн ЄС найбільші обсяги товарів області надходили до Нідерландів, Іспанії, Італії, Румунії.
Також значні поставки здійснювалися до Азербайджану, Білорусі, Єгипту, Туреччини, Китаю, Ізраїлю.
Останні новини Чернігівщини
«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45
20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39
До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.
Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35
Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.
20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30
День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.