Чернігівщина стовідсотково підготовлена до осінньо-зимового періоду
Про це повідомили у Департаменті житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Чернігівської ОДА.
Теплопостачальні підприємства отримали номінації та уклали угоди на постачання природного газу.
Варто зазначити, що централізованим теплопостачанням забезпечені всі заклади соціальної сфери та житлові будинки.
Крім того, на соціально-важливих та об’єктах життєзабезпечення перевірена технічна готовність автономних та аварійних джерел живлення. Створений необхідний запас паливно-мастильних матеріалів для дизель-генераторів та альтернативних видів палива.
На складах КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТЕХНОВА» накопичено понад 40 тисяч тонн вугілля (договори на постачання укладені та виконуються згідно з графіком).
Залишає бажати кращого стан розрахунків за енергоносії. Так, за оперативними даними НАК «Нафтогаз України», на кінець жовтня заборгованість за спожитий природний газ підприємствами теплоенергетики (з урахуванням боргів минулих періодів, штрафів та пені) складає 507 мільйонів гривень.
Стовідсотково розрахуватися за використаний енергоносій теплопостачальним підприємствам не дозволяє наявність заборгованості споживачів за теплову енергію (а це 215,3 мільйона гривень) та невідшкодована різниця в тарифах (272,1 мільйона гривень).
Дещо інша ситуація із розрахунками за спожиту електроенергію. За 9 місяців цього року в області її спожито на понад 975 мільйонів гривень (населенням, підприємствами сфери надання житлово-комунальних послуг та установами бюджетної сфери), сплачено — 857,2 мільйона. Рівень розрахунків — 87,9%.
У жовтні заборгованість теплопостачальних підприємств за спожиту електричну енергію перед ТОВ «ЕНЕРА» була відсутня.
Активно готуються на Чернігівщині і до снігопадів. Зокрема, комунальні підприємства області запаслися посипковим матеріалом та реагентами в об’ємі 42,1 тисячі тонн, напоготові 305 одиниць спеціалізованої прибиральної техніки. Служба автомобільних доріг в області також заготовила 42,3 тисячі тонн посипкового матеріалу, до роботи на автодорогах планують задіяти 215 одиниць техніки.
Нині комунальні служби області працюють у штатному режимі.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівщина вшанувала пам’ять загиблих у бою під Крутами 14:24
108 років тому біля залізничної станції в Крутах кількасот українських вояків і студентів (деяким було всього 16) чотири дні стримували наступ більшовиків на Київ. Цей подвиг дав можливість укласти Брест-Литовський мир та став символом нескореності, стійкості і самопожертви української молоді в боротьбі за державність.
У Сновській громаді поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який систематично вчиняв домашнє насильство 14:20
Житель Сновська за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність – кривднику загрожує до двох років позбавлення волі.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:18
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа загинула.
«Бій за майбутнє»: до Дня пам'яті Героїв Крут–2023 10:17
29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
Прилуцькі поліцейські розшукали зловмисника, який викрав із банківської картки пенсіонера більше 70 тисяч гривень 08:45
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили підозру 28-річному місцевому мешканцю.