Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 20 січня, 21:38:09

Експорт товарів з Чернігівщини до країн ЄС зріс більш ніж на 36%

23.10.2019   12:00Агенцiя

Товарообіг підприємств Чернігівської області з іноземними партнерами зі 128 країн світу за січень-серпень цього року склав 783,2 мільйона доларів США. Про це повідомили в Департаменті економічного розвитку облдержадміністрації.

При цьому зростання експорту товарів на 6,4% (до 495,1 мільйона доларів) проти зменшення імпорту на 14,2% (до 288,1 мільйона) дозволило забезпечити позитивне сальдо у розмірі 207 мільйонів доларів.

Найбільшу питому вагу в експорті мали наступні товарні групи: 45,3% – зернові культури (+20,7% до січня-серпня 2018 року), 11,9% – готові харчові продукти (+35,5%), 7,8% – деревина та вироби з деревини, 6,4% – папір та картон (-44,3%), 4,1% – взуття (-15,1%), 4% – машини обладнання (+5,8%).

Експорт товарів до країн Європейського Союзу збільшився на 36,3% і становив 222,6 мільйона доларів – 45% від загального обсягу експорту товарів.

Серед країн ЄС найбільші обсяги товарів області надходили до Іспанії, Нідерландів, Італії, Румунії, Литви та Німеччини.

Крім того, серед решти країн світу значні обсяги експорту поставлялись до Азербайджану, Єгипту, Білорусі, Туреччини, Китаю, Ізраїлю.

Основні товарні групи імпорту: продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості; готові харчові продукти; полімерні матеріали; пластмаси та вироби з них; папір і картон, текстильні матеріали та вироби; машини та обладнання; засоби наземного транспорту, крім залізничного; мінеральні продукти.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу зменшився на 20,8% і становив 124 мільйони доларів (43% загального обсягу).

Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Республіки Білорусь, Німеччини та Італії.

Останні новини Чернігівщини

Робота + житло: які є вакансії на Чернігівщині на початок року? 12:26

Наразі в базі вакансій Чернігівської обласної служби налічується понад три десятка пропозицій роботи з наданням житла в регіоні.

“Вечір з музикою Моцарта”: “Симфонія тривалістю в життя” продовжується

“Вечір з музикою Моцарта”: “Симфонія тривалістю в життя” продовжується 12:08

Академічний симфонічний оркестр “Філармонія”, очолюваний заслуженим діячем мистецтв України Миколою Сукачем, продовжує реалізацію великого проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, що передбачає виконання всіх симфоній Вольфганга Амадея Моцарта у хронологічному порядку.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:01

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж.

12 золотих медалей: яскравий виступ команди Чернігівщини у Яворові 11:56

Нещодавно у селі Яворів Львівської області відбувся Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на лижах, у якому взяли участь понад 125 спортсменів з 9 регіонів України.

На Чернігівщині поліцейські перекрили канал розповсюдження вогнепальної зброї та боєприпасів 11:44

Оперативники та слідчі Ніжинського райуправління поліції викрили 39-річного мешканця району у продажі вогнепальної зброї та боєприпасів. Зловмисника затримали та помістили до ізолятора тимчасового тримання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини