Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 28 вересня, 05:43:56

Держспоживінспекція у Чернігівській області інформує

04.09.2012   15:26Агенцiя

У поточному році Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Чернігівській області проведено 206 перевірок суб’єктів господарювання що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, послуг та ресторанного господарства – порушення виявлені в 178, що становить 86% від перевірених.

Згідно планових заходів проведено 143 перевірок, порушення виявлено в 135 випадках, що становить 94%. Згідно позапланових заходів проведено 63 перевірки, у 43 випадках виявлені порушення, що становить 68%.

З виявлених порушень: у 39 випадках реалізувалась продукція, що не відповідала вимогам нормативної документації, у 66 випадках – без відповідних супровідних документів, у 4 випадках – продаж товарів без видачі розрахункового документа, у 97 випадках була відсутня повна, достовірна та своєчасна інформація для споживачів, порушення умов договору – 1 випадок, створення перешкод службовим особам у проведенні перевірок – 1 випадок.

У поточному році перевірено товарів (робіт, послуг) на су 3290,3 тис.грн., з них забраковано та знято з реалізації товарів на суму 126,84 тис.грн.

Так, інспекцією перевірено 74 суб’єктів господарювання сфери торгівлі продовольчими товарами, у 63 підприємствах виявлені порушення, що становить 85% від перевірених. Перевірено продукції на загальну суму 189,85 тис.грн., забраковано та знято з реалізації – 23,49 тис.грн., що становить 12,3% від перевірених товарів.

Також, перевірено 87 суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю непродовольчими товарами. У 83 підприємствах виявлено порушення чинного законодавства, що становить 95% від перевірених. Перевірено продукції на загальну суму 3062,45 тис.грн. Забраковано та знято з реалізації 96,52 тис.грн.

При здійсненні перевірок спеціалістами надавались консультації та роз’яснення по дотриманню “Правил торгівлі непродовольчими товарами”, Закону України “Про захист прав споживачів” при реалізації товарів непродовольчої групи.

Крім цього, інспекцією було проведено 45 перевірок суб’єктів господарювання, які надають послуги населенню. У 32 випадках встановлено порушення законодавства про захист прав споживачів. Перевірено якість робіт (послуг) на загальну суму 38,0 тис.грн., забраковано та знято з реалізації 6,83 тис.грн., що становить 17,9% від перевіреної продукції.

За результатами перевірок 180 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, на них накладено штрафних санкцій на загальну суму 25,1 8 тис. грн. до 120 суб’єктів господарювання застосовано санкцій на загальну суму 71,19 тис. грн.

Також, інспекцією перевірено 400 рекламоносіїв. В 17 випадках було встановлено порушення законодавства про рекламу та заведено справи. Основні порушення, які були виявлені в ході державного контролю – розміщення зовнішньої реклами тютюнових виробів, алкогольних напоїв з порушенням законодавства про рекламу, розміщення реклами з порушенням Закону України “Про мови”, надання фінансових послуг без наявності відповідної ліцензії (МММ 2011) та реклама зброї. За результатами розгляду справ до 4 суб’єктів господарювання застосовані санкції на загальну суму 16,05 тис. грн..

Держспоживінспекцією у Чернігівській області у поточному році було одержано пропозицій, заяв і скарг всього – 352, з них: надійшло письмово – 133, на особистому прийомі – 219, задоволено з розглянутих – 93 звернення та надано роз’яснень – 240 споживачам.

Більшість скарг надійшло на якість складно-побутової техніки, меблів та взуття, а також на надання неякісних житлово-комунальних послуг. Так, щодо якості продовольчих товарів до інспекції звернулося 18 споживачів; непродовольчих товарів – 178; надання послуг – 150, з них: на житлово-комунальні послуги – 31; послуги зв’язку – 3.

Більшість скарг надійшло до інспекції від жителів м. Чернігова. З 133 письмових звернень – 15 надійшло від споживачів області (Бахмацького, Носівського, Прилуцького, Козелецького та Н.-Сіверського р-нів).

Прийом громадян здійснюється згідно графіку особистого прийому
громадян посадовими особами Держспоживінспекції у Чернігівській області. На особистому прийомі протягом звітного періоду начальником Інспекції прийнято 33 особи, працівниками Інспекції – 186 споживачів. Громадянам – споживачам надано всю необхідну консультативну допомогу.

За зверненнями споживачів здійснено 50 перевірок суб’єктів господарювання, в 32 випадках встановлено порушення прав споживачів. За результатами перевірок споживачам було повернуто коштів на загальну суму 28.21 тис. грн.. 32 особи притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму 4,08 тис. грн. та до 9 суб’єктів господарювання застосовані адміністративно-господарські санкції на загальну суму 2,41 тис. грн.

Скарг на дії посадових осіб Інспекції не надходило, звернення споживачів розглядаються з дотриманням вимог Закону України “Про звернення громадян”.

Населення області постійно інформується через засоби масової інформації про результати перевірок на ринках і в торговельній мережі області та про результати розгляду звернень громадян.

Проблема захисту прав споживачів залишається актуальною, потребує постійного контролю та втручання з боку держави та органів місцевого самоврядування.

Слід зазначити, що більшість громадян в регіоні, при ще досить невисоких рівнях заробітної плати і пенсій, як ніхто інший потребують гарантії захисту від несправедливої, обманної, незаконної торгівлі і системи надання послуг, а такі форми торгівлі як ринки, вулична торгівля, а також комунальні послуги мають бути контрольовані з більш жорсткими вимогами до них як з боку територіальних органів у справах захисту прав споживачів так і з боку місцевих органів виконавчої влади.

Звертаємо увагу споживачів мешканців області – при порушенні Ваших прав як споживачів, виявленні порушень правил торгівлі, надання послуг, реклами – звертайтеся в інспекцію з питань захисту прав споживачів у Чернігівській області (м.Чернігів, пр-т Миру, 49-а, тел.: 699-526, 699-524, 699-649).

В.о. начальника інспекції П.Д. Калю

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: ситний лагман-суп

Смачні рецепти вихідного дня: ситний лагман-суп 14:15

Дослідники не втомлюються сперечатися, де вперше з’явився суп лагман — у Китаї, Узбекистані чи Туркестані. Втім, любителям азійської кухні ця плутанина тільки на руку. Адже рецепти, якими славиться кожна з країн, мають свої відмітні риси. Отже, можна насолоджуватися не однією чудовою стравою, а кількома її варіаціями.

Гороскоп на наступний тиждень 28 вересня - 4 жовтня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 28 вересня - 4 жовтня 2020 року 14:06

З 3 жовтня Венера, планета кохання та комфорту, переходить у знак Діви до 28 жовтня, тут у неї слабкий статус. Значно зменшуються романтичні пориви, на зміну пристрасті приходять стриманість і розсудливість.

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята 07:51

27 вересня (14 вересня за ст.стилем) Православна і Греко-Католицька Церкви відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

27 вересня - Всесвітній день туризму

27 вересня - Всесвітній день туризму 07:50

Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття.