Від платників податків Чернігівщини протягом вісьми місяців надійшло понад 10 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску
За вісім місяців поточного року від платників податків Чернігівської області бюджети усіх рівнів отримали майже 7 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.
До державного бюджету спрямовано більше 3,2 млрд гривень. Загалом, надходження перевищили минулорічні показники на 6,7 відс. або на 203,4 млн гривень. Зростання відбулось здебільшого за рахунок збільшення надходжень податку на додану вартість (на 26,2 відс. або на 257,3 млн грн), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (на 18,4 відс. або на 160,6 млн грн).
При цьому, з різних причин зменшились надходження інших бюджетоформуючих податків (рентної плати за користування природними ресурсами, податку на прибуток, частини прибутку державних підприємств, акцизного податку з вітчизняних товарів).
До місцевих бюджетів усіх рівнів від сплати податків надійшло понад 3,7 млрд гривень. Факт минулого року перевищено на 19,7 відс. або на 611,4 млн гривень. Зростання сплачених сум відбулось по всіх бюджетоформуючих податках: по податку на доходи фізичних осіб – на 19,5 відс. (381,2 млн грн), податку на майно – на 27,2 відс. (133,1 млн грн), єдиному податку з підприємницької діяльності – на 20,4 відс. (83,5 млн грн), рентній платі за користування природними ресурсами – на 11,9 відс. (10,9 млн грн).
Майже всю суму податків платники сплатили самостійно (99 відс. загальної суми надходжень) і лише 67,7 млн гривень надійшло від проведення контрольно-перевірочної роботи та застосування заходів стягнення боргу.
Крім того, платниками Чернігівщини сплачено понад 3,1 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування. Минулорічний рівень перевищено на 17,9 відс. або на 475,5 млн гривень, повідомив Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.