Найзатребуваніші професії Чернігівщині
За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, вже котрий рік поспіль на ринку праці області спостерігається нестача кваліфікованих робітничих кадрів.
Цього року найбільшим попитом у роботодавців користуються кваліфіковані робітники з інструментом (йдеться про слюсарів-ремонтників, електромонтерів, токарів, електрогазозварників тощо), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування (це - водії автотранспортних засобів, трактористи-машиністи, машиністи котельні тощо), працівники сфери торгівлі та послуг (продавці, соціальні працівники, охоронники, кухарі тощо).
У сільськогосподарському секторі потрібні тваринники, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, доярі, свинарі та лісоруби.
Затребуваними є й представники найпростіших професій: підсобні робітники, прибиральники, вантажники, сторожі, комірники, робітники з благоустрою, двірники, укладальники-пакувальники, мийники посуду.
Є попит і на людей з вищою освітою та досвідом роботи. Роботодавці, наприклад, постійно шукають високопрофесійних бухгалтерів, економістів, інженерів різної спеціалізації, юрисконсультів, агрономів, представників торгівельних, менеджерів.
Отже, ТОП-10 професій, по яких спостерігається найбільший дефіцит кадрів на Чернігівщині:
- водії,
- трактористи,
- швачки,
- електромонтери,
- слюсарі,
- електрогазозварники,
- токарі,
- продавці,
- сестри медичні,
- інженери різної спеціалізації.
Станом на 1 липня 2019 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 6 осіб. Серед зареєстрованих безробітних 43% - це люди з вищою освітою, 29% – професійно-технічною, 28% – загальною середньою.
Останні новини Чернігівщини
Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41
У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.
Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19
З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.
Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28
У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.
Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34
У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.
Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49
Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.