До місцевих бюджетів Чернігівщини за п’ять місяців надійшло понад 2,2 млрд гривень податків
У Головному управлінні ДФС в області повідомили, що місцеві бюджети усіх рівнів Чернігівської області у січні-травні 2019 року поповнились на 2252 млн грн податків і зборів.
Майже 62 відсотків доходів бюджетів територіальних громад забезпечено за рахунок податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло 1392 млн грн від оподаткування заробітної плати, інвестиційних доходів, здавання майна в оренду.
Приблизно по 15 відс. доходної частини бюджетів забезпечують податок на майно (майже 350 млн гривень сплачено за оподаткування земельних ділянок, нерухомості та транспорту) та єдиний податок на підприємницьку діяльність (понад 328 млн грн сплачено юридичними особами та підприємцями).
Доля решти податків незначна і становить 8 відс. загальної суми: податку на прибуток надійшло 26,8 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 67,2 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції та пального – 62 млн грн, плати за ліцензії на продаж тютюнових виробів та алкогольних напоїв – 8,4 млн грн, екологічного податку – 14,8 млн гривень.
Як і у попередніх періодах, найбільшу частку надходжень у січні-травні 2019 року забезпечено установами сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (25 відс. загальної суми або 562 млн грн).
Також у значних розмірах сплачено податків до бюджетів територіальних громад представниками сільського господарства (18,4 відс. або 413 млн грн), промисловими підприємствами (15 відс. або 341 млн грн). Підприємці і громадяни - платники податку на майно перерахували 323 млн грн – 14 відс. усіх доходів громад від сплати податків.
Значно менші суми надійшли до місцевих бюджетів від підприємств торгівлі та громадського харчування (7,9 відс. доходів місцевих бюджетів – 178 млн грн), транспорту – 6,5 відс. (146 млн грн), галузі лісового господарства – 3,3 відс. (74,5 млн грн), будівельників – 1,5 відс. (34 млн грн).
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські гімнастки вибороли перемоги на чемпіонаті області та сформували збірну для участі в чемпіонаті України 14:50
31 жовтня до 01 листопада у Чернігові відбувся чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики, який традиційно зібрав найсильніших спортсменок регіону.
«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові 14:48
Наталя Буц переїхала до Чернігова із Запоріжжя півтора роки тому. Вона – учасниця бойових дій, медикиня з багаторічним досвідом, а ще – сильна та цілеспрямована жінка.
Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43
Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39
Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.