Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 листопада, 04:33:57

Селекціонери Чернігівщини усіх нагодують житнім хлібом

16.08.2012   14:18Агенцiя

Нові сорти жита, виведені селекціонерами Носівської селекційно-дослідної станції Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України щонайменше удвічі підвищують урожайність даної культури.

Про це повідомила директор інституту Наталія Буняк.

Вона розповіла, що виробники Чернігівщини, які торік засіяли поля виведеними у Носівці сортами Хлібне та Синтетик-38, цього літа зібрали з гектара понад 40 центнерів зерна. Така врожайність – удвічі вища, ніж середня по області.

Найбільше збіжжя намолотили працівники СТОВ “Авангард” та СК “Миколаївське” Менського району (понад 40 і 46,2 ц/га відповідно), а також Дослідного господарства Носівської СДС – 48 ц/га. Загалом названими сортами, відзначила Н. Буняк, в області було засіяно третину відведених під жито площ.

Радіючи успіхам, селекціонери, однак, стверджують: 40-50 центнерів з гектара – це не межа. І – працюють над новим сортом Кобза, на який покладають великі надії. Адже, проходячи випробування на сортодослідних станціях України, він уже дає по 70 ц/га. Розробники нового сорту жита вірять, що за підсумками жнив Кобзу буде внесено до реєстру, після чого він набуде популярності в Україні.

Потапчук Наталія

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках поліцейські відзначили ліцеїстку, яка повідомила про спробу ворожого вербування 17:50

Начальник Прилуцького районного відділу поліції Василь Ободовський разом із начальницею сектору «Служба освітньої безпеки» Яною Гуменною відзначили ученицю місцевого ліцею Ангеліну Гришину.

На Алеї Героїв оновили меморіальну експозицію зі світлинами та історіями загиблих воїнів 17:39

У Чернігові на Алеї Героїв 26 листопада оновили інформаційні стенди зі світлинами та короткими біографіями ще 60 військовослужбовців, які віддали своє життя, захищаючи місто та Україну.

На Чернігівщині суд виніс вирок двом військовим рф, які незаконно позбавили волі та розстріляли мирних українців у Ягідному 16:47

Чернігівський районний суд завершив розгляд матеріалів кримінального провадження щодо військовослужбовців армії рф, які під час тимчасової окупації села Ягідне Чернігівського району незаконно позбавили волі двох цивільних чоловіків, утримували їх в нелюдяних умовах, а потім обох розстріляли. Суд ухвалив вирок окупантам – довічне позбавлення волі.

Безпека, освіта і відновлення після обстрілів: начальник ОВА працював у Новгород-Сіверському і Корюківському районах 16:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із заступником Дмитром Синенком здійснили робочий візит на прикордоння.

Заступниця міського голови Вікторія Пекур провела зустріч із батьківською спільнотою щодо функціонування чернігівських шкіл і садків 22:35

26 листопада, представниці батьківської спільноти — матері дітей, які навчаються у чернігівських школах або відвідують дитячі садки — зібралися під стінами Чернігівської міської ради з ініціативою обговорити низку питань, що їх турбують.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини