Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 серпня, 19:53:43

У січні експорт товарів з Чернігівщини зріс майже на чверть

26.03.2019   13:45Агенцiя

За результатами січня поточного року Чернігівська область має позитивні тенденції в зовнішній торгівлі товарами.

Підприємства Чернігівщини здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами з 92 країн світу. Обсяги товарообігу склали 103,4 мільйона доларів США – зросли на 10,2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Зростання експорту товарів на 24,8% (до 74,7 мільйона доларів) проти зменшення імпорту на 15,5% (до 28,7 мільйона доларів) забезпечило позитивне сальдо у розмірі 46 мільйонів доларів.

Збільшення обсягу експорту відбулося за рахунок нарощення обсягів поставок основних товарних груп: зернових культур – на 41,3%, готових харчових продуктів – у 1,8 разу, машин та обладнання – у 3,8 разу, деревини та виробів з деревини – на 24,2%.

При цьому найбільший споживач продукції регіону (51,7% загального показника експорту) – Євросоюз, до якого Чернігівщина продала товарів на 38,6 мільйона доларів (+47,8% до січня 2018 року).

Серед решти країн світу значні обсяги експорту поставлялись до Азербайджану та Єгипту (10,5%), Ізраїлю (5,6%), Білорусії (3,2%), Тунісу (3%).

Основні товарні групи імпорту: продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості складала, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, машини, обладнання, засоби наземного транспорту, крім залізничного, текстильні матеріали та вироби, папір та картон, мінеральні продукти.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу зменшився на 22,4% і становив 12,7 мільйона доларів США (44,1% загального обсягу).

Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Білорусі (21%), Німеччини (13,9%), Китаю (8,8%), Литви (7,6%), Італії (6,8%).


За інформацією Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями

Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06

Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43

28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.

Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40

В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30

Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29

Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.