Минулорічний урожай зернових на Чернігівщині - майже 4,9 мільйона тонн
За попередніми даними, у 2018 році в області намолочено майже 4,9 мільйона тонн зернових та зернобобових культур. Це на 808 тисяч тонн більше, ніж у 2017-му. Середній рівень урожайності склав 68,5 центнера з гектара (+ 9,7 центнера з гектара).
Валовий збір кукурудзи – понад 3,8 мільйона тонн (+ 961 тисяча тонн) при середній врожайності 93,6 центнера з гектара (+ 18,4 центнера з гектара).
Соняшнику намолотили 575,5 тисячі тонн (+ 107,7 тисячі тонн) за середньої врожайності 28,3 центнера з гектара (+ 4,2 центнера з гектара).
Сої зібрали 263 тисячі тонн (+ 37,9 тисячі тонн), середня врожайність цієї культури перевищила 25 центнерів з гектара (+ 4,8 центнера з гектара).
Цукрових буряків накопали майже 250 тисяч тонн (- 18 тисяч тонн) при середній врожайності 440 центнерів з гектара (+ 9 центнерів з гектара).
Озимими культурами на зерно та зелений корм, включаючи ріпак, засіяли біля 220 тисяч гектарів. Зокрема, озимими колосовими культурами на зерно – 187,5 тисячі гектарів: пшеницею – 170,4 тисячі гектарів, житом – 16,8 тисячі гектарів, озимим ячменем – 295 гектарів.
Озимий ріпак на зерно посіяний на площі 31,4 тисячі гектарів.
Крім того, агропідприємства Чернігівщини минулоріч оновлювали машинно-тракторний парк. Так, за 10 місяців товаровиробники області придбали 1153 одиниці сільськогосподарської техніки на загальну суму близько 1,2 мільярда гривень.
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною