Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 13:04:58

Новгород-Сіверські лісівники висадили в наші ліси сибірську модрину. ВІДЕО

19.07.2012   13:22Агенцiя

Щорічно деревини сосни, берези, осики працівники Новгород-Сіверського держлісгоспу заготовлюють близько 49 тисяч кубометрів. А на місцях вирубок висаджують молоді деревця. Це 120-140 га насаджень. Головною культурою в Поліській зоні залишається сосна. Вона дає найкращий приріст деревини і добре почувається на наших піщаних і супіщаний ґрунтах. Намагаються лісівники вводити і нові цінні породи дерев. Цьогоріч висадили модрину. Культура ця для нашого регіону не звична.


Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Ці дерева взагалі з півночі Росії та Європи, там вона росте, дає добрі запаси, текстура не поступається дубу, тверда. Як вона буде почуватися у нас, час покаже, а поки вона прижилася».
За рекомендаціями науковців Придеснянської дослідної станції, а також спираючись на власні спостереження, модрину висадили не в чистій культурі, а в змішаній - з сосною та березою. Так, за словами лісівників, молоді насадження менше страждають від шкідників і хвороб. Доводиться працівникам лісгоспу захищати молодий ліс не лише від шкідників. Не всі завезені до нас рослини корисні. Такі інтродуценти, як акація, клени гостролисті та деякі інші чагарники потроху загарбують території наших лісів.
Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Якщо деякі трави не шкідливі для лісу, то акація, куничник - це такі чагарники, що їх потрібно зрубувати, спалювати. Я вважаю, що тільки хімічна обробка, догляд таких ділянок дадуть свій результат по вирощуванню корисних порід дерев».
Працюють лісівники на майбутнє. Щоб зі щойно висадженої маленької сосни виросло дерево, готове для використання, потрібно 80 років. Для дуба та модрини ще більше. Тому і мають працівники лісу враховувати поступову зміну клімату на планеті, пристосовуватись до нових умов, вводити нові породи дерев.
Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство":
«Те, що створюють робітники лісового господарства в лісі, це все залишається на майбутнє дітям та онукам. Так само, як залишили нам наші діди та батьки, ми намагаємося не поступитися їм по якості та стану лісів, залишити все дітям».

Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:26

30 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:05

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка 11:56

28 листопада об 19:10 до Служби порятунку "101" у смт Срібне від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в межах районного центру у озері Графське знаходиться тіло людини.

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн 11:42

У рамках проєкту етер "Бібліотайм" відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн. Тема заходу "Музика листопада".