Коропська громада провела перше засідання робочої групи з розробки Стратегії
У четвер, 6 вересня у Коропській громаді вперше зібралася робоча група для розробки стратегії розвитку об'єднаної територіальної громади.

Документ буде розроблятися спільно із експертами Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
У складі робочої групи – штатні представники виконкому, старости, підприємці, громадські діячі, журналісти. На першу зустріч прийшли 29 учасників. За словами представників громади до робочої групи буде залучено також молодіжну раду громаду.
Учасники робочої групи розпочали знайомство із формування плану роботи на наступні місяці, а потім перейшли до засад стратегічного планування та методики розробки стратегій. Втім вже ця частина супроводжувалася питаннями. «Учасників зібрання цікавило чим стратегічне планування відрізняється від традиційного – перспективного, а також досвід громад, що вже розробили стратегії, особливо сусідів. Навіть на кілька хвилин (не без емоцій) заглибились в історію – порівняли магдебурзьке право з метою та завданнями нинішньої місцевого самоврядування. Зрештою, доволі детально розібрали етапи створення стратегії та її складові, - розповів Володимир Бойко, радник з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС. І додав, - а про доцільність розробки стратегії розвитку ніхто не спитав – для коропчан ця справа очевидна».
За його словами селище Короп, можливо, найбільш показовий приклад на Чернігівщині, як працює стратегічне планування (навіть, неформально). Років тридцять тому назад тогочасне керівництво району та селища ухвалило низку принципових рішень стосовно формування обличчя Коропщини. Всі наступники неухильно дотримувалися визначених параметрів, творчо їх розвиваючи і не порушуючи принципів. В результаті сьогодні п`ятитисячний Короп виглядає як справжнє невеличке місто з усіма його атрибутами та зручностями. Тому переконувати особливо нікого не треба – достатньо вийти на вулиці та подивитися навколо.
І все ж таки розробка документу, та ще й в партисипативний спосіб, справа для громади нова. Перший етап, аналітичний, за погодженням з робочою групою, вирішили розпочати вже на першому засіданні. Тобто на ньому громада мала б отримати форми за якими збирається інформація для соціально-економічного аналізу. Насправді на час початку зібрання вони були вже готові. Тож, розв`язавши організаційні моменти щодо проведення соціологічного опитування якості життя та послуг що надаються на теренах громади, узгодивши планування роботи, вирішили відразу ознайомитися з даними профілю громади. Обговорення перетворилося на бурхливий діалог, що тривав півтори години та супроводжувався численними уточненнями, коментарями, доповненнями робочої групи. Домовилися доопрацювати дані, друге засідання розпочати з оприлюднення не менш цікавих даних соціологічного дослідження, аби перейти до можливих сценаріїв розвитку та наступних кроків розробки стратегії.
Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58
У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56
Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.
Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08
Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46
У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.