Коропська громада провела перше засідання робочої групи з розробки Стратегії
У четвер, 6 вересня у Коропській громаді вперше зібралася робоча група для розробки стратегії розвитку об'єднаної територіальної громади.

Документ буде розроблятися спільно із експертами Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
У складі робочої групи – штатні представники виконкому, старости, підприємці, громадські діячі, журналісти. На першу зустріч прийшли 29 учасників. За словами представників громади до робочої групи буде залучено також молодіжну раду громаду.
Учасники робочої групи розпочали знайомство із формування плану роботи на наступні місяці, а потім перейшли до засад стратегічного планування та методики розробки стратегій. Втім вже ця частина супроводжувалася питаннями. «Учасників зібрання цікавило чим стратегічне планування відрізняється від традиційного – перспективного, а також досвід громад, що вже розробили стратегії, особливо сусідів. Навіть на кілька хвилин (не без емоцій) заглибились в історію – порівняли магдебурзьке право з метою та завданнями нинішньої місцевого самоврядування. Зрештою, доволі детально розібрали етапи створення стратегії та її складові, - розповів Володимир Бойко, радник з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС. І додав, - а про доцільність розробки стратегії розвитку ніхто не спитав – для коропчан ця справа очевидна».
За його словами селище Короп, можливо, найбільш показовий приклад на Чернігівщині, як працює стратегічне планування (навіть, неформально). Років тридцять тому назад тогочасне керівництво району та селища ухвалило низку принципових рішень стосовно формування обличчя Коропщини. Всі наступники неухильно дотримувалися визначених параметрів, творчо їх розвиваючи і не порушуючи принципів. В результаті сьогодні п`ятитисячний Короп виглядає як справжнє невеличке місто з усіма його атрибутами та зручностями. Тому переконувати особливо нікого не треба – достатньо вийти на вулиці та подивитися навколо.
І все ж таки розробка документу, та ще й в партисипативний спосіб, справа для громади нова. Перший етап, аналітичний, за погодженням з робочою групою, вирішили розпочати вже на першому засіданні. Тобто на ньому громада мала б отримати форми за якими збирається інформація для соціально-економічного аналізу. Насправді на час початку зібрання вони були вже готові. Тож, розв`язавши організаційні моменти щодо проведення соціологічного опитування якості життя та послуг що надаються на теренах громади, узгодивши планування роботи, вирішили відразу ознайомитися з даними профілю громади. Обговорення перетворилося на бурхливий діалог, що тривав півтори години та супроводжувався численними уточненнями, коментарями, доповненнями робочої групи. Домовилися доопрацювати дані, друге засідання розпочати з оприлюднення не менш цікавих даних соціологічного дослідження, аби перейти до можливих сценаріїв розвитку та наступних кроків розробки стратегії.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.