Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 січня, 16:12:11

На малих підприємствах Чернігівщини працює майже третина найманих працівників області

01.09.2018   10:01Агенцiя

За підсумками 2017 р. на Чернігівщині функціонували 5560 підприємств малого бізнесу, або 54 одиниців розрахунку на 10 тис. наявного населення, з них 4649 – це мікропідприємства.

Частка малих підприємств у загальній кількості підприємств-суб’єктів підприємницької діяльності склала 94%.

За територіальною ознакою підприємства малого бізнесу зосереджені переважно в місті Чернігів – 2675 підприємств, або 48% від загальнообласної кількості. Суттєвою, але значно меншою, була їх кількість у містах Прилуки (286 підприємств) та Ніжин (207), Чернігівському (269), Бахмацькому (235) та Козелецькому (174) районах.

На малих підприємствах області у 2017 р. працювала майже третина найманих працівників області, або 32 тис. осіб. У середньому на одному малому підприємстві працювали 6 осіб.

Малі підприємства забезпечують 24% загального обсягу реалізації продукції області, який дорівнює понад23 млрд.грн. У структурі реалізації 38% обсягу формували підприємства оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, 33% припадало на сільське, лісове та рибне господарство, 12% – на промисловість.
Більше третини обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) малих підприємств належить мікропідприємствам – 8 млрд.грн.
   
У 2017 р. малі підприємства отримали прибутковий фінансовий результат у сумі 1417 млн.грн. Частка прибуткових малих підприємств області становила 73%.


Головне управління статистики у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими 15:35

Опівночі на вулиці Генерала Бєлова екіпаж патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Ford Sierra. Як з’ясувалося, за кермом перебував 20-річний чернігівець.

Служба судової охорони Чернігівщини і

Служба судової охорони Чернігівщини і "Чернігівська політехніка" підписали Меморандум про співробітництво 15:28

Начальник ТУ Служби судової охорони у Чернігівській області Олександр Рибак і ректор Національного університету "Чернігівська політехніка" Олег Новомлинець підписали Меморандум про співробітництво.

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію 12:50

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію «Перші кроки. Реорганізація рад, що припиняються» для фахівців Понорницька ОТГ.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують. 12:40

Що чекає на українців з 25 січня і які обмеження діятимуть.

У Ніжині нове комунальне підприємство. Хто його очолив?

У Ніжині нове комунальне підприємство. Хто його очолив? 12:33

Комунальне підприємство Ніжинської міської ради Чернігівської області «Муніципальна служба правопорядку - ВАРТА» вже на старті розпочати активну роботу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини