Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 вересня, 13:38:51

Сільгоспвиробники Чернігівщини зібрали перший мільйон тонн зерна

23.08.2018   08:22Агенцiя

Загалом цьогоріч прогнозується врожай зернових на рівні минулого року – біля 4 мільйонів тонн.

Наразі намолочено понад мільйон тонн зерна: пшениці – близько 800 тисяч тонн; жита – більше 50 тисяч тонн; ячменю – 85 тисяч тонн; гороху – понад 25 тисяч тонн, зернобобових та овсу – біля 50 тисяч тонн.

Найбільший вал зерна мають хлібороби Бахмацького (більше 100 тисяч тонн), Ічнянського (понад 70 тисяч тонн), Прилуцького (близько 70 тисяч тонн), Менського та Козелецького (майже по 60 тисяч тонн) районів.

Найкращі якісні показники зберігаються в аграріїв Варвинщини та Ічнянщини, де середня врожайність перевищує 61 центнер з гектара. Дещо менша вона в Срібнянському, Коропському, Талалаївському та Бахмацькому районах – 52-56 центнерів з гектара.

На сьогодні в області триває збирання зернобобових культур, таких як люпин та вика, а в Сосницькому районі обмолочені перші 100 гектарів гречки.

В Україні ранні зернові та зернобобові культури зібрані з площі біля 10 мільйонів гектарів (99 % до прогнозу). При врожайності майже 35 центнерів з гектара намолочено більше 34 мільйонів тонн зерна.

 
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

08:23

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19

З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.

Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий сканер від благодійників 08:16

Завдяки Благодійній організації La Chaine de l'Espoir Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим сканером експертного класу з кардіонахилом.

Продовжила справу загиблого чоловіка: до лав поліції Чернігівщини доєдналася дружина Героя-захисника Чернігова Дарина Христенок 08:13

Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко привітав у лавах поліції Чернігівщини Дарину Христенок, дружину полеглого Героя Олексія Христенка, який загинув у 2022 році під час оборони Чернігова від російських загарбників.

Бронза світового рівня: Данило Жасан — призер чемпіонату світу з боксу-2025 у Ліверпулі 08:10

З 4 по 14 вересня у місті Ліверпуль (Велика Британія) проходить чемпіонат світу з боксу World Boxing Championship 2025, який об’єднав 540 найсильніших спортсменів із 66 країн світу.