Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 грудня, 17:02:45

Тепло в квартирі: за кожен градус недогріву – мінус 5% в оплаті за опалення

01.11.2011   08:27Агенцiя

Домогтися перерахунку за недогрів чи відсутність гарячої води у квартирі теоретично можливо, а практично – надзвичайно складно. В Україні почався опалювальний сезон, але ті, в кого батареї досі холодні, можуть сподіватися на матеріальну компенсацію.

ТСН розібралося, чи реально домогтися перерахунку самотужки.

Якщо батарея холодна довше, ніж 12 годин поспіль, уже можна писати скарги й ставити комунальників “на лічильник”.

Закон дає право спитати з комунальників за кожен градус недогріву. Взимку в кімнаті має бути не холодніше +18 градусів. Якщо +17 – це вже привід добиватися компенсації: мінус один градус – мінус 5 відсотків в оплаті за опалення, мінус два градуси – мінус 10 відсотків.

Утім, домогтися компенсації не так просто. Так, існує спеціальна інструкція “Як вимірювати температуру в приміщенні”. Згідно з нею, середня температура у приміщенні визначається на рівні зросту людини, приблизно 1,5 метри від підлоги, у п’яти точках.

Крім того, що треба виміряти температуру в кожному куті кімнати на відстані півметра від стіни, треба поміряти ще посередині кімнати, потім повторити заміри через 10-15 хвилин. Окремо треба заміряти вдень і вночі.

Якщо ж комунальники і так не захочуть робити перерахунок, наступний крок – судитися. Однак і це, виявляється, не так просто.

“Практично в жодної людини немає договору або з водоканалом, або з енергопостачаючою компанією. У неї навіть договору з ЖЕКом може не бути. От і виходить, що монополісти не мають ніяких підстав проводити якісь там перерахунки, і взагалі кажуть: “хто ви такі? ми вас не знаємо”, – прокоментувала адвокат Тетяна Монтян.

Юрист радить знайомитися з комунальниками одразу всім будинком і так само гуртом звертатися до суду у випадку чогось – тоді є бодай якісь шанси.

http://tsn.ua/ukrayina/teplo-v-kvartiri-za-kozhen-gradus-nedogrivu-minus-5-v-oplati-za-opalennya.html

Останні новини Чернігівщини

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:06

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.

Виставка картин «Герої серед нас» 10:04

У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових експонується виставка картин «Герої серед нас» української мисткині, членкині Національної спілки художників України Тетяни Сосуліної (у дівоцтві – Байда-Усенко).

Дружина ветерана отримала грант від держави та відкрила у Чернігові магазин DUNA 10:01

Відомий український бренд DUNA тепер у Чернігові. Фірмовий магазин цієї торгівельної мережі нещодавно відкрила у самому центрі міста дружина ветерана Юлія Богорад.

На Чернігівщині росіяни вдарили безпілотниками по місту Городня 09:54

Сьогодні вдень російська армія завдала ударів по місту Городня Чернігівського району.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини