Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 23:24:18

68 домогосподарств Чернігівщини встановили сонячні електростанції

16.08.2018   12:03Агенцiя

Зелений тариф - механізм, призначений для заохочення населення для вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії.

Держава стимулює будівництво домашніх сонячних електростанцій:
   - надає право фізичній особі бути виробником і продавцем «зеленої» eлектроeнергії;
   - діяльність з виробництва електроенергії не вимагає ліцензії;
   - зобов'язує постачальника купувати всю електроенергію, яка вироблена сонячною електростанцією;
   - встановлює обмеження потужності сонячної електростанції домогосподарства (30 кВт, але не більше, ніж в договорі про користування електроенергією);
   - «Зелений» тариф єдиний для всіх сонячних електростанцій і немає необхідності обов'язкового затвердження в НКРЕКП;
   - «Зелений» тариф діє до 1 січня 2030 року; - регулює порядок індексації «Зеленого» тарифу і його прив'язку до євро.

Побутові споживачі Чернігівської області, як і інших регіонів України, стали активніше дбати про власну енергонезалежність, зокрема, у приватному секторі. Наразі стрімко зростає кількість домогосподарств, які встановлюють сонячні та вітрові установки задля генерації електроенергії. Стимулом тому є заохочення від держави у вигляді «Зеленого» тарифу.

Станом на 01.08.2018 нашим товариством укладено 65 договорів про купівлю – продаж електричної енергії за «Зеленим тарифом», виробленої з енергії сонячного випромінювання, з них укладено протягом 2016 року - 19 договорів, 2017 року - 20 договорів та з початку 2018 року – 29 договорів.

Інформація щодо доцільності впровадження сонячних електростанцій зростає з кількістю домогосподарств, які встановили сонячні електростанції. За останні сім місяців темпи збільшення кількості приватних домогосподарств з сонячними електростанціями суттєво зросли - з 39 домогосподарств на кінець 2017 року до 68 домогосподарств станом на 1 серпня 2018 року.

Якщо розглядати ситуацію в розрізі районів Чернігівської області, вона виглядає наступним чином:
   Бахмацький РЕМ - 15 договорів;
   Бобровицький РЕМ - 3 договори;
   Козелецький РЕМ - 9 договорів;
   Куликівський РЕМ - 2 договори;
   Коропський РЕМ - 2 договори;
   Носівський РЕМ - 2 договори;
   Прилуцький РЕМ - 6 договорів;
   м. Чернігів - 13 договорів;
   Чернігівський РЕМ - 10 договорів;
   Варвинський РЕМ - 1 договір;
   Городнянський РЕМ - 1 договір;
   Ічнянський РЕМ - 1 договір;
   Менський РЕМ - 1 договір;
   Ніжинський РЕМ - 1 договір;
   Семенівський РЕМ - 1 договір.

Потужність генеруючих установок коливається від 2,8 кВт (Чернігівські МЕМ) до 30 кВт (Бахмацький РЕМ). Середня величина встановленої потужності становить – 13 кВт.

За перше півріччя 2018 року було згенеровано в електромережі компанії понад 446 кВт∙год. «Зелений тариф» на вироблену електричну енергію встановлений постановою НКРЕКП № 359 від 23.03.2018.

Розмір затверджених «Зелених» тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств» наведений нижче: з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року – 591,46 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року – 531,61 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2029 року – 473,52 коп/кВт·год (без ПДВ).

Розмір «Зеленого тарифу» переглядається кожного кварталу на засіданні НКРЕКП та перераховується у національну валюту щодо курсу євро за середнім офіційним курсом Національного банку України за останніх 30 календарних днів, що передують даті такого засідання.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).