За півроку "Укрнафта" сплатила громадам Чернігівщини 17,8 млн. грн. ренти
За червень 2018 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 619,4 млн. грн. рентної плати за користування надрами за зобов'язаннями.

Тож, рентна плата компанії за перше півріччя цього року до бюджеті вусіх рівнів склала 3,6 млрд. грн. Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату, з них 180,8 млн. грн. надійшло до місцевих бюджетів різних рівнів.
Найбільші надходження з ренти «Укрнафти» за червень отримали громади Сумщини (13,3 млн. грн.), Івано-Франківщини ( 6,9 млн. грн.) і Полтавщини (4,4 млн. грн.).
5% рентних платежів, якіна дійшли до бюджетів областей, районів та місцевих громад, млн. грн.
|
Зачервень, 2018 |
Заперіодсічень-червень, 2018 |
Сумськаобл. |
13,3 |
78,2 |
Івано-Франківськаобл. |
6,9 |
39,9 |
Полтавськаобл. |
4,4 |
27,4 |
Чернігівськаобл. |
3,1 |
17,8 |
Львівськаобл. |
2,6 |
14,2 |
Харківськаобл. |
0,5 |
2,7 |
Дніпропетровськаобл. |
0,07 |
0,5 |
Чернівецькаобл. |
0,03 |
0,1 |
Всього |
31,0 |
180,8 |
Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів відренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення, бюджеті в об'єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.
За останніми оцінками, в 2018 році «Укрнафта» сплатить близько 6,4 млрд. грн. ренти, а, отже, до бюджетів областей, районів та громад мають надійти біля 320 млн. грн. доходів від рентних платежів.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.