Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 грудня, 17:09:03

До Всесвітнього дня народонаселення

11.07.2012   07:50

Народонаселення - головна передумова становлення і розвитку суспільства. Саме тому, щоб привернути увагу суспільства до питань народонаселення, світова спільнота щорічно відзначає його Всесвітній день.

Сучасне життя населення нашої країни супроводжується порушенням механізму відтворення населення, погіршенням його якісних і кількісних характеристик. 

В Україні, за розрахунками, на 1 травня 2012 р. проживали 45,6 млн. осіб. Серед населення  країни  частка жителів Чернігівщини становить 2,4% (1085,0 тис. осіб). За час, що минув після першого Всеукраїнського перепису населення 2001 р. чисельність наявного населення в Україні зменшилася на 2,9 млн. осіб (6%), в області - на 160,3 тис. осіб (12,9%).      
       
Більшість жителів області проживало в міських поселеннях -  686,4 тис. осіб, або 63,3% населення області. У сільській місцевості проживало 398,6 тис. осіб. У структурі населення переважали жінки: їх частка становить 54,6%, а чоловіків 45,4%.

Зменшення чисельності населення відбувалося під впливом природних чинників: перевищення кількості померлих над кількістю народжених.  Останні роки в області відмічається зростання показників народжуваності та зменшення показників смертності. Це призвело до зменшення обсягів природного скорочення та зменшення темпів скорочення чисельності населення. З 2009 року в області фіксується додатне сальдо міграції, що має хоча й незначний, проте позитивний вплив на формування показника чисельності населення.

Останні новини Чернігівщини

Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28

Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.

Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24

Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».

Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22

Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.

Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21

Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19

Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини