Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 00:26:54

До Всесвітнього дня народонаселення

11.07.2012   07:50

Народонаселення - головна передумова становлення і розвитку суспільства. Саме тому, щоб привернути увагу суспільства до питань народонаселення, світова спільнота щорічно відзначає його Всесвітній день.

Сучасне життя населення нашої країни супроводжується порушенням механізму відтворення населення, погіршенням його якісних і кількісних характеристик. 

В Україні, за розрахунками, на 1 травня 2012 р. проживали 45,6 млн. осіб. Серед населення  країни  частка жителів Чернігівщини становить 2,4% (1085,0 тис. осіб). За час, що минув після першого Всеукраїнського перепису населення 2001 р. чисельність наявного населення в Україні зменшилася на 2,9 млн. осіб (6%), в області - на 160,3 тис. осіб (12,9%).      
       
Більшість жителів області проживало в міських поселеннях -  686,4 тис. осіб, або 63,3% населення області. У сільській місцевості проживало 398,6 тис. осіб. У структурі населення переважали жінки: їх частка становить 54,6%, а чоловіків 45,4%.

Зменшення чисельності населення відбувалося під впливом природних чинників: перевищення кількості померлих над кількістю народжених.  Останні роки в області відмічається зростання показників народжуваності та зменшення показників смертності. Це призвело до зменшення обсягів природного скорочення та зменшення темпів скорочення чисельності населення. З 2009 року в області фіксується додатне сальдо міграції, що має хоча й незначний, проте позитивний вплив на формування показника чисельності населення.

Останні новини Чернігівщини

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості 19:51

Чи завжди якість освіти у селі неналежного рівня? Чи можливо зробити малокомплектний навчальний заклад успішним і потрібним громаді?

Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02

Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58

Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.