Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 вересня, 14:48:36

Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів

10.07.2012   15:57Агенцiя

Керівник та експерти проекту “Е4ЕМ” з Болонського університету (Італія) сьогодні відвідали Чернігів.

Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів

Італійські експерти з енергозбереження відвідали Чернігів

Метою їхнього візиту є участь в інформаційно-навчальному семінарі з впровадження “Угоди мерів” у містах України, що проводиться у рамках проекту “Енергія для східних мерів”. Організаторами заходу виступили Болонський університет, Асоціація “Енергоефективні міста України” та Луцька міська рада за підтримки чернігівського Центру “Доброчин”.

За словами експерта Марчелло Антінуччі, італійські фахівці приїхали в Україну, аби розповсюдити інформацію про “Угоду мерів”. “Цей проект відкритий для всіх, хто зацікавлений у ньому. Справа не обов’язкова, а добровільна, тому найкращі мерії приєднуються до “Угоди мерів”, – сказав він.

Перед початком семінару експерти зустрілися з міським головою Олександром Соколовим та поспілкувалися із журналістами.

О.Соколов розповів про впровадження заходів з енергозбереження у бюджетній сфері Чернігова. “Ми будуємо серйозні плани у цій сфері. За основу взяли енергозбереження у бюджетних установах, оскільки енергоносії належать до захищених статей і в їх економії є прагматизм міської влади”, – сказав міський голова. Він також поділився досвідом діяльності Чернігова у міжнародних проектах з енергозбереження, а ще впровадженням енергозаощадних технологій на КП “Чернігівводоканал”, перспективними планами розвитку Чернігівської ТЕЦ.

“Нас цікавить досвід країн Європейського Союзу, адже скорочення споживання енергоносіїв – це незворотній шлях, який ми теж маємо пройти”, – зазначив керівник Чернігова.

На думку керівника проекту “Угода мерів – Схід” Анатолія Копця, “Угода мерів” дозволяє зробити життя міської громади стабільним та прогнозованим. “Аби залучити інвестиції, місто має бути прогнозованим, а ризики – контрольовані”, – пояснив фахівець. На його переконання, діяльність у проекті стає певним знаком для інвесторів – “у місто можна йти і працювати”. Фінансування проекту має різні джерела, у тому числі європейських фінансових інституцій.

Довідка: “Угода мерів” (Covenant of Mayors) – європейська ініціатива, що ставить за мету об’єднати місцеві органи влади задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти беруть на себе зобов’язання виконати вимоги ЄС стосовно скорочення викидів СО2 щонайменше на 20% шляхом запровадження енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії на своїх територіях. На сьогодні до “Угоди мерів” долучилися понад 3700 органів місцевого самоврядування, що представляють понад 160 млн жителів міст.

Чернігів приєднався до “Угоди мерів” у березні 2011 року.

Ірина Синельник

Останні новини Чернігівщини

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному 15:07

Поліція розслідує обставини дорожньо-транспортної пригоди в смт Березна, внаслідок якої загинула 66-річна чернігівка.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 15:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 22 вересня по 8:00 23 вересня 2022 року

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру 14:53

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року 21 вересня було встановлено Міжнародний день миру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини