Містобудівна документація в ОТГ: що? де? коли?
Для свого планомірного та продуманого соціально-економічного розвитку кожна територіальна громада повинна мати містобудівну документацію. Саме вона дозволить місцевій владі та інвесторам дати відповіді на запитання: що планується будувати і розвивати, де реалізовуватимуться проекти та коли саме.

На цьому акцентували під час семінару-наради представників органів державної влади та місцевого самоврядування області керівники державного підприємства «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД».
Заступник директора підприємства Тетяна Криштоп розповіла про розробку й вимоги державних будівельних норм України, етапи та нюанси виготовлення, затвердження та оприлюднення містобудівної документації. На її переконання, наявність просторового планування в ОТГ сприятиме не лише створенню й підтримці належного життєвого середовища громади, а й більш справедливому розподілу коштів між старостинськими округами.
Директор ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» Олександр Чижевський презентував присутнім на семінарі пропозиції свого підприємства стосовно розробки плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги (ПМД). Державою на реалізацію таких проектів виділено з бюджету близько п’яти мільярдів гривень. Ці кошти вже розподілені між областями. Урядовими документами передбачається, що створена мережа ПМД має бути такою, щоб гарантувати кожному жителю громади безперешкодний доступ до медичних послуг. Для того слід урахувати стан та наявність доріг, кількість жителів у населених пунктах. Дистанція, яку пацієнт долатиме до пункту первинної медичної допомоги не повинна перевищувати сім кілометрів.
Законодавець розрізняє чотири типи пунктів ПМД: центр ПМД (не менше семи лікарів, кількість населення — понад 15 тисяч осіб), амбулаторія групової практики (не менше двох лікарів, кількість населення — понад 3 тисячі осіб), амбулаторія монопрактики (один лікар, кількість населення — близько півтори тисячі осіб) та пункт здоров’я, який обслуговуватиме невеликі населені пункти, де проживає менше 750 людей.
Для ОТГ Чернігівщини, на думку фахівців, більше підходять два останні. Олександр Чижевський представив учасникам наради проект медичного пункту, розроблений фахівцями очолюваного ним підприємства. Проектом передбачено спорудження медичного пункту та квартири лікаря при ньому. Ватість такого будівництва залежно від застосовуваних матеріалів становитиме від 5,9 до 6,9 мільйона гривень.
У ході семінару керівники ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» відповіли на ряд практичних запитань учасників.
— Маємо план дій, маємо виділені для цього державою кошти, тож слід негайно розпочинати роботу, щоб їх не втратити, — підсумував роботу семінару заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.