Представники громад Чернігівщини дізналися про кращі практики міжмуніципального співробітництва
Щоб мати можливість реалізовувати великі та масштабні проекти об’єднаним територіальним громадам не завжди вистачає власних коштів та залучених ресурсів. Але існує механізм, який дозволяє збільшувати можливості територій.

Мова йде про міжмуніципальне співробітництво об’єднаних територіальних громад, яке трактується Законом, як «…відносини між двома або більше територіальними громадами, що здійснюються на договірних засадах…»
Яким має бути співробітництво між громадами, якими нормативно-правовими актами регулюється ця діяльність, як укладати договори та приклади кращих практик дізналися учасники семінару «Засади та організація міжмуніципального співробітництва», який 10 травня був організований Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації.
«Семінар має на меті надати учасникам огляд сутності співробітництва громад, окреслити його роль та значення для розвитку територій. Учасникам буде представлено актуальну інформацію щодо законодавства про співробітництво територіальних громад, сфери співробітництва, процедуру його організації. Вони також дізнаються про можливості та кращі практики співробітництва громад. Учасники підготують власні пропозиції про організацію співробітництва з іншими громадами», - розповіла Людмила Чабак, радник з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС.
Територіальним громадам необхідно вчитися визначати можливості для міжмініціпального співробітництва. Особливо якщо мова йде про будівництво та утримання великих об’єктів інфраструктури (лікарні, територіальні центри, заводи з переробки сміття, тощо), поводження з різного виду і типу відходів, водовідведення, теплопостачання або реалізацію великих проектів. Цей підхід підтверджує практика європейських країн та громад.
Співробітництво громад може починатися і з простих проектів, але ефективних проектів, - художня школа, у якій навчаються діти з кількох громад. Головне, щоб ці проекти наближали послуги до людей, адже саме ця теза є головним меседжем реформи децентралізації. Саме тому і в Європі, і в Україні муніципальне співробітництво є актуальною, інноваційною і ефективною формою співпраці та досягнення результатів при вирішенні проблем та задач.
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).