Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 12:28:18

Громади Чернігівщини разом із експертами Чернігівського ЦРМС працюють над написанням проектів місцевого розвитку

11.05.2018   14:41Агенцiя

Наприкінці квітня Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, спільно з Департаментом економічного розвитку Чернігівської ОДА, провели семінар «Актуальні питання підготовки проектів до ДФРР та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад».

Підготовка та написання проектів – це відповідальна та серйозна робота, яка вимагає від заявників знань та навичок проектного менеджменту та інших дисциплін.

Представникам об’єднаних територіальних громад часто не вистачає досвіду у заповненні проектних заявок. Саме з метою підвищення якості проектів Володимир Бойко, радник з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС на початку травня провів виїзні консультації, під час яких допомагав громадам у оформленні їх проектів.

«Громада може отримати фінансування на розвиток інфраструктури за умови подачі повного пакету документів. Сформулювати, перевірити, правильно прописати мету та завдання, розрахувати яким має бути співфінансування, обговорити внесення змін до плану соціально-економічного розвитку – таким є завдання консультацій», - зазначає експерт.

Плисківська громада може сміливо називати себе спортивною громадою Чернігівщини: футбольні поля (штучні та природні), тренажерний зал, а ще невеличкі готелі та озеро. Тут відпочивають та тренуються і юні і дорослі футболісти не лише з області. Але спортивна сфера – це добре, а громаді потрібно розвивати інші напрямки. Плисківська громада утворилася у жовтні 2017 року, тож тепер вперше готує проекти місцевого розвитку, що можуть реалізовуватися за кошти державної інфраструктурної субвенції. Рада громади запропонувала один проект з капітального ремонту дороги у селі Сиволож, що є наскрізною дорогою для всієї громади (саме по ній здійснюється підвіз дітей до школи) та чотири проекти з вуличного освітлення: по два у селах Плиски та Велика Загорівка. «У четвер, 10 травня доволі ефективно попрацювали на текстами проектів, залишилося узгодити можливий відсоток співфінансування за рахунок власних надходжень», - розповідає Володимир Бойко.

На думку представників Линовицької громади світлі вулиці - це і забезпечення безпеки мешканців, і крок до створення комфортних умов проживання. Тим більше у селах, де ліхтарів взагалі не було. Тому і вирішили розробити проекти по освітленню вулиць. Разом із радником Чернігівського ЦРМС написали три проектні заявки на освітлення вулиці Незалежності (проходить через все селище Линовиця) та ближнього села Стасівщина.

А от Височаська об’єднана територіальна громада вирішила за рахунок інфраструктурної субвенції придбати спецтехніку: автомобіль з гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій для забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони, мікроавтобус для надання послуг з перевезення мешканців громади, трактор з навісними пристроями для забезпечення благоустрою території. «Всі три проекти ми обговорили, виправили неточності. Представникам громади залишилося визначити розмір співфінансування, уточнити технічні характеристики, а головне – внести зміни до програми соціально-економічного розвитку Височанської сільської ради», - підкреслив радник.

Як і для інших громад написання проектів місцевого розвитку, що фінансуватимуться за рахунок коштів державної інфраструктурної субвенції, є складним і важливим завданням для Новобасанської громади. А тому допомога фахівців Чернігівського ЦРМС стала у нагоді. «В понеділок, 7 травня в разом із співробітниками виконкому ради громади працювали над їхніми текстами. Всього громада подаватиме три проекти – два спрямовані на капітального ремонт доріг (в Новій Басані та в Новому Бикові), один – закупівля спеціальної техніки для комунального підприємства», - розповів Володимир Бойко.

Зазначимо, що у 2017 році об’єднані територіальні громади Чернігівської області використали кошти інфраструктурної субвенції майже на сто відсотків.

Нагадаємо, що у 2018 році розмір субвенції складає 1,9 млрд грн. Кошти розподіляються між 665 об’єднаними громадами, створеними у 2015—2017 роках. Загалом, розподіл субвенції між місцевими бюджетами залежить від площі території та кількості сільського населення громади і розраховується за відповідною формулою. Ефективне використання субвенції сприяє збільшенню та оновленню основних фондів комунальної власності сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.