Стан умов праці на підприємствах Чернігівської області. ДОВІДКА
Соціальна захищеність працюючих у значній мірі залежить від умов та стану охорони праці на виробництві. Наявність шкідливих та небезпечних факторів виробництва негативно впливає на стан здоров'я працюючих, тривалість життя та працездатність.
Обстеженням стану умов праці були охоплені підприємства сільського господарства, промисловості, будівництва, транспорту та зв'язку (крім статистично малих підприємств), де на кінець 2011 р. були зайняті 87,0 тис. осіб. З них 15,1 тис., або 17,4%, працювали в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, у т.ч. 3,6 тис. жінок.
Найвища питома вага працівників, які зайняті в умовах, що не відповідають установленим санітарно-гігієнічним нормам, у загальній їх кількості спостерігалась у добуванні паливно-енергетичних корисних копалин (69,9%), виробництві гумових та пластмасових виробів (58,5%), текстильному виробництві (49,8%), хімічному виробництві (41,5%).
Відповідно до чинного законодавства, працівникам, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, надавалися пільги та компенсації
у вигляді додаткових відпусток, скороченого робочого тижня, доплат за умови праці, безкоштовного лікувально-профілактичного харчування та видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів, права на пенсію на пільгових умовах. Кількість працівників, яким установлено хоча б один із видів пільг та компенсацій, у 2011 р. становила 17,8 тис. осіб, або 20,5% облікової кількості штатних працівників.
Найбільше зазначених працівників були зайняті на підприємствах промисловості - 11,7 тис. осіб (27,0%), діяльності транспорту та зв'язку - 3,9 тис. осіб (30,5%).
Останні новини Чернігівщини
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.
У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11
Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.
Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03
День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression