Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 12:02:43

74 чернігівські тролейбуси зі 100 відпрацювали втричі більше ніж їм призначено терміном експлуатації

20.03.2018   13:23

До КП «ЧТУ» надходить все більше скарг від чернігівців, яким подекуди доводиться доволі довго чекати тролейбуса на зупинці. Основною причиною відсутності тролейбусів на лінії є їх вихід з ладу. На жаль, відмови трапляються щоденно. Виною тому - старіння рухомого складу. Більшість чернігівських тролейбусів уже втричі «перепрацювала» свій експлуатаційний термін.

Про те, як реанімують електротранспорт, який майже повністю струх, і чим планують його замінити в найближчий час, сьогодні розповіли спеціалісти КП «ЧТУ» під час візиту журналістів до підприємства.

За словами фахівця зі зв’язків з громадськістю  КП «ЧТУ» Микити Вікторова, зі 100 тролейбусів, наявних по балансу в підприємства, відпрацювали нормативний термін експлуатації 74 .

- Більшість, а саме 53 одиниці рухомого складу, припадає на модель ЗіУ-682. Цей тролейбус випускався на Заводі імені Урицького у місті Енгельс, Саратовської області, Росія, з 1972 по 2013 рік. Він не був розрахований на довгий термін служби, адже за радянських часів кожного року місто отримувало щонайменше 10 машин, а ті що відпрацювали 10 років - списувались. Проблема загострилася після 1991 року, коли поставки машин стали нерегулярними. Останні 13 ЗіУ надійшли на підприємство у 1992 році. У період з 1993 до 1996 парк поповнився 10 машинами ЮМЗ (виробництво Південний машинобудівний завод). Наступного разу нову техніку ЧТУ отримало лише 2002 року — 7 машин, згодом протягом 2006-2008 надійшло 19 тролейбусів. Значно покращили ситуацію 15 нових Еталонів Т12110 «Барвінок», придбаних за 2 останніх роки коштом міського бюджету. Нині заміни потребують УСІ 53 тролейбуси ЗіУ. Ремонтувати їх економічно недоцільно. Бо  навіть ті капітальні ремонти, що раніше виконувалися силами депо в основному стосувалися кузову та елементів ходової. Заміна електропроводки не виконувалася. В принципі, схожа ситуація в багатьох містах України. Лише два міста - Вінниця та Житомир - змогли освоїти якісний капітальний ремонт цих тролейбусів — фактично збираючи новий кузов і проводку з нуля.   У 2017 році Бахллут (колишній Артемівськ) силами заводу «Рута» виконав ремонт тролейбуса ЗіУ, витративши на це 2 млн грн, а це половина вартості нового тролейбуса. До того ж термін експлуатації після ремонту навряд чи перевищить 5-7 років, - сказав Микита Вікторів.

Після короткого резюме про загальний стан тролейбусів всіх присутніх журналістів  запросили до центральної диспетчерської служби підприємства, аби всі особисто могли дізнатися, скільки разів за день виїжджає аварійна бригада на ліквідацію поломок на маршруті та які проблеми найчастіші трапляються з тролейбусами. Як розповіла  чергова диспетчер Надія Авраменко,  наприклад станом на 11 годину сьогодні до диспетчерської служби вже надійшло 11 скарг щодо несправностей транспорту. Кожного дня в аварійної бригади дуже велика кількість виїздів на лінію. Часто зранку тролейбуси виходять на маршрут із запізненням - за несправного стану. А інколи водії тролейбусів, які приходять працювати на другу зміну, змушені чекати тролейбуси, які ще працюють на першій зміні - адже іншої справної техніки немає. Найчастіше трапляються відмова:  гальмівної камери, «не іде на хід», «не розвиває швидкість», «підриває на хід», замерзання рульової системи, не працюють двері. На всі ці виклики виїжджає аварійна бригада, яка ремонтує на місці, якщо це можливо, або ж буксирує тролейбус на підприємство.

Після диспетчерської спеціалісти тролейбусного управління зробили невелику екскурсію цехом планових ремонтів, де здійснюється капітальний ремонт машин. Усі бажаючи мали змогу навіть залізти в оглядову яму, аби на власні очі переконатися, що в старої техніки зношується не тільки салон.

Фахівці підприємства запевнили, що всі тролейбуси, виїжджають на маршрути виключно у справному стані. Перед рейсом проходять усі необхідні перевірки вузлів та агрегатів. Одним з контрольованих параметрів є замір струмовитоку. Тролейбус отримує дозвіл на роботу, якщо цей параметр не перевищує нормативні 3 мА.

Під час прес-туру присутні також торкнулися питання, щодо витоків струму в тролейбусах, які траплялися недавнім часом. Спеціалісти розповіли, що в зимній сезон 2017-2018 дороги міста посипалися переважно чистою сіллю, що в поєднанні з особливостями конструкції тролейбусів ЗіУ-682, де все високовольтне обладнання знаходиться під кузовом та зі старістю дротів створює умови для виникнення такої несправності. Але кожного разу перед виїздом техніки на маршрут вона обов’язково проходить замір струмовитоку.  Щоб взагалі унеможливити такі неприємні інциденти, підприємству потрібно  було би повністю  замінити високовольтні джгути, але це дуже вартісна процедура. КП «ЧТУ» прикладає максимальні зусилля, аби зробити все, що йому під силу в такій ситуації. Наприклад, зараз встановлюють гумові бризковики та старі машини укомплектовують індикаторами, щоб водії мали змогу самі особисто перевіряти струмовитік.

Обговорюючи питання щодо «реанімації» тролейбусів, які вже свій експлуатаційний термін перевищили втричі, керівник КП «ЧТУ» Дмитро Лавренюк розповів, що з 1991 року, нажаль, середні та капітальні ремонти тролейбусів виконувалися через нестачу коштів не в повному обсязі. Це те ж прискорювало руйнування техніки. Тому сьогодні підприємство має дуже багато старих тролейбусів, ремонтувати які вже сенсу немає.  За словами Дмитра Лавренюка, що цього тижня на підприємство приїде інспекція  з Європейського інвестиційного банку, завдяки якого кредиту в Чернігові хочуть придбати 40 нових тролейбусів. 

Начальник служби ремонту КП «ЧТУ» Віталій Шибирін продемонстрував прилад, яким провіряється струмовитік. Він наголосив, що при перевірці тролейбус отримує дозвіл на роботу, якщо цей параметр не перевищує нормативні 3 мА. У разі, якщо ця цифра сягає більшого значення тролейбус відправляється на ремонтні роботи.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

З 1 листопада 2021 року на Чернігівщині діє заборона на лов водних біоресурсів на зимувальних ямах 10:16

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання, відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області від 18.10.2021 № 134-од, з 1 листопада 2021 року до початку весняно - літньої заборони, забороняється будь-який вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах в осінньо-зимовий період 2021 – 2022 років.

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса

Чернігівські сапери ДСНС знищили ручну гранату Міллса 10:08

25 жовтня о 10:57 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про те, що на території автокооперативу "Авіатор" по вул. Брюховця, 22 в м. Ніжині виявлено металевий предмет, схожий на вибухонебезпечний. На нього натрапили місцеві мешканці під час проведення земляних робіт біля власних гаражів.

 Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги

Прокуратура відреагувала на самовільне зайняття земельних ділянок прибережної захисної смуги 10:04

Чернігівською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району внесено позовну заяву до Чернігівського районного суду до приватних осіб про знесення самочинного будівництва та звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок.

 На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости

На автодорозі Р-56 Чернігів - Славутич буде капітально відремонтовано три мости 09:57

Продовжуються підготовчі роботи до капітального ремонту штучних споруд на автодорозі Р-56 Чернігів - Пакуль - Славутич - КПП "Чорнобиль". Оновити планується три мости: два на ділянці за с. Михайло-Коцюбинське та один поблизу с. Пакуль. На всіх трьох мостах завершені роботи по спорудженню тимчасових об'їзних доріг. Стару переправу поблизу села Пакуль вже почали демонтувати.

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки

Податкові ризики: як не потрапити до перевірки 09:50

Заступниця начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Ольга Корнієвська проінформувала щодо результатів роботи податкового аудиту на Чернігівщині та пояснила, на що звернути увагу платникам, щоб уникнути податкових ризиків у діяльності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини