Як упорядкувати перевезення пільговиків у громадському транспорті Чернігівщини?
Чернігівські перевізники підтверджують взяті на себе ще 2014 року зобов’язання безкоштовно перевозити у громадському транспорті учасників бойових дій на сході України та членів родин загиблих захисників держави. У разі, якщо водій відмовляє у цій послузі, пасажир може тут же звернутися до керівника автопідприємства за телефоном, вказаним у кожній маршрутці.

Про це під час робочої зустрічі першого заступника голови облдержадміністрації Юлії Свириденко з учасниками АТО поінформував заступник директора Департаменту економічного розвитку ОДА Сергій Меженний.
До обговорення цього питання представників обласної влади та громадських об’єднань ветеранів АТО спонукало зростання числа конфліктів між водіями громадського транспорту та ветеранами.
Учасники зустрічі вкотре обговорили ситуацію і висловили свої пропозиції для усунення проблеми. Так, на їх думку, у громадському транспорті Чернігівщини варто було б запровадити електронні квитки. Таким чином можна відстежити не лише реальну кількість перевезених пільговиків, а й обсяги пасажиропотоку в цілому.
Питання упорядкування пільгових пасажирських перевезень актуальне не лише на Чернігівщині. Над його розв’язанням думають і у Кабміні України. Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін повідомив про оприлюднений нещодавно проект постанови КМУ «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування». Зазначеною постановою затверджується соціальна норма кількості пільгових поїздок, а також розподіл пільгових поїздок транспортом загального користування на міських та приміських маршрутах, що потрібно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати.
Це черговий крок українського уряду до монетизації пільг на проїзд, тобто до надання пільг у готівковій формі замість пільг компенсації.
У Кабміні переконані, що монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд.
Проте представники громадськості згодні не з усіма пунктами проекту постанови, тому вирішили детально вивчити і обговорити його в своїх організаціях, після чого викласти свої думки і пропозиції у зверненні до владних структур.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.