Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 12:40:22

Смолинський торфозавод потребує державної підтримки

19.02.2018   07:32Агенцiя

Сім мільйонів гривень, які сьогодні конче необхідні Смолинському торфозаводу – це крапля в морі для Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Втім, саме ці сім мільйонів вдихнуть нове життя в легені заводу, дадуть можливість закупити техніку, поставити новий прес, а головне – дадуть людям надію на майбутнє.

Численні борги попередників, які доводили підприємство до банкрутства, застаріле обладнання, що постійно ламається і створює проблеми із замовниками продукції, відсутність належної кількості техніки ставить під сумнів стабільність роботи підприємства. Смолинський тофозавод потребує державної підтримки, якою він був обділений за всі роки незалежності України.

«За всі роки незалежності в прерогативі профільного міністерства були виключно вугільні шахти, а на торфозаводи ніхто не звертав уваги, - обурюється голова первинної профспілки державного підприємства «Чернігівторф» Андрій Страхов. – За 25 років Смолинський торфозавод не отримав від держави ні копійки!».

Численні листи та звернення на адресу вищих органів влади не дали бажаного результату.

Підтримати заводчан взявся депутат Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш.

«Три роки тому, ще не будучи депутатом Чернігівської обласної ради, я включився в боротьбу за збереження у власності держави найновішого в Україні торфозаводу – Смолинського, - каже обранець. – Разом із заводчанами нам вдалося зберегти підприємство, вирвавши його з лап псевдо інвесторів. Потім були роки становлення підприємства, повернення йому статусу філії, зміни керівництва, - продовжує Дмитро Блауш. – Нині кількість працівників заводу зросла більше, ніж удвічі – із 40 до 90, заводчани отримують доволі пристойні заробітні плати, а під стінами підприємства – постійні черги за торфобрикетом».

Представник Чернігівської обласної ради панує звернутися до своїх парламентських колег аби ті відгукнулися і допомогли заводу.

«Смолинське родовище є найперспективнішим торфородовищем в Україні, - каже він. – Я твердо переконаний, що ми мусимо вберегти це підприємство як стратегічне».


За інформацією «Смолинського торфозаводу» філії ДП «Чернігівторф»

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.