Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 лютого, 03:02:13

Прокурорський нагляд за дотриманням вимог законодавства України у сфері пенсійного забезпечення громадян

19.06.2012   07:16Агенцiя

Прокуратурою міста на виконання Конституції України та Закону України “Про прокуратуру” з метою забезпечення законності та належного функціонування соціальної сфери держави впродовж року проведено ряд перевірок з питань дотримання Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в діяльності органів контролю та господарюючих суб’єктів міста.

хабар

хабар

За результатами проведених перевірок встановлено, що службовими особами одного з підприємств міста у період з квітня 2009 по жовтень 2010 року до грошових чеків, які надавались до банківських установ для отримання готівки, вносились завідомо неправдиві відомості про отримання коштів на господарські потреби та закупівлю товарів, у той час, як фактично вони використовувались на виплату заробітної плати.

У порушення ч. 12 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” службові особи підприємства зловживаючи свої службовим становищем, діючи умисно та всупереч встановленому порядку перерахування страхових внесків до Пенсійного фонду, маючи реальну можливість їх сплачувати за наявності коштів на рахунках підприємства, своєчасно не перерахували страхові внески до Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова, а використали наявні кошти на господарські потреби підприємства, на сплату комунальних, транспортних, юридичних та бухгалтерських послуг, оплату телефонних розмов, закупівлю товарів та інше.

В результаті умисних дій, службові особи при сплаті заробітної плати не перерахували з неї майже 400 тис. грн. страхових внесків за квітень 2009 – жовтень 2010 року управлінню Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова, чим допустили грубе порушення трудових прав громадян, позбавивши їх гарантованих Конституцією та законами України права на пенсійне забезпечення за час роботи на підприємстві та соціальний захист, передбачений діючим законодавством України, що спричинило тяжкі наслідки.

За результатами перевірки прокуратурою міста за фактом грубого порушення законодавства про працю, зловживання службовим становищем та службового підроблення порушено кримінальну справу.

Таким чином, діями прокуратури міста усунуто та попереджено вчинення в подальшому злочинних дій, які наносять шкоду державним та громадським інтересам та в подальшому могли призвести до порушення прав громадян на пенсійне забезпечення.


За інформацією прокурора прокуратури м. Чернігова А. Олєйнікова

Останні новини Чернігівщини

Що зробили в Новобасанській ОТГ за гроші інфраструктурної субвенції?

Що зробили в Новобасанській ОТГ за гроші інфраструктурної субвенції? 17:07

Субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад - це один з інструментів підтримки розвитку ОТГ за кошти державного бюджету.

Без пафосу: Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав Козелець

Без пафосу: Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав Козелець 17:02

- Колеги, я вас прошу, давайте без пафосу, - такими були перші слова Прем’єр-міністра Олексія Гончарука у Козельці. На центральній площі селища його зустрічали керівники обласного, районного та місцевого рівнів.

Про порядок розроблення програм створення страхового фонду документації області (регіональної програми), -

Про порядок розроблення програм створення страхового фонду документації області (регіональної програми), - 15:20

йшлося на семінарі за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Правові основи функціонування державної системи страхового фонду документації України», яке було проведено Чернігівським центром підвищення кваліфікації для начальників архівних відділів районних державних адміністрацій, Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад.

Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою спроможність

Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою спроможність 14:08

Експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та представники місцевої влади і активісти Новобілоуської ОТГ обговорили проект Статуту громади та розвиток освітньої мережі на зустрічі 19 лютого 2020 року.

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний 13:29

Перше у 2020 році засідання Громадської ради при облдержадміністрації відбулося 19 лютого. На початку присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини