Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 лютого, 02:42:10

“Дружба-Нова” - “Хорш”: міжнародне партнерство

15.06.2012   08:41Агенцiя

В агропромисловому комплексі України намітилися позитивні зрушення з впровадження новітніх технологій та міжнародного співробітництва. І лідером тут безперечно є компанія “Дружба-Нова”. Про це свідчить і нещодавній візит власника і генерального директора фірми “Хорш” Майкла Хорша.

Закордонні гості на полях СТОВ “Дружба-Нова”

Закордонні гості на полях СТОВ “Дружба-Нова”

HORSCH – один з провідних світових виробників ґрунтообробної та посівної техніки. Інноваційні ідеї, засновані на більш ніж 30-річному застосуванні безвідвальної технології, є основою концепції машин, які відповідають усім сучасним вимогам щодо якості, надійності і довговічності.

А починалося все дуже цікаво – у 18 років Майкл, що ріс у родині фермерів, попросив у батька 5 000 дойчмарок щоб зробити сівалку. В процесі роботи цих грошей не вистачило і хлопець прийшов до дядька з тим самим проханням. Врешті, сівалка була готова. Саме цей факт став поштовхом до створення компанії. Фірма HORSCH Maschinen GmbH була заснована в 1984 році Майклом Хоршем і його дядьком Вальтером Хоршем, які стали керуючими директорами.

Головний офіс знаходиться на території садиби Зітценхоф в Швандорф. Тут Майкл Хорш трудився над своєю першою машиною, а сьогодні – він власник і генеральний директор фірми. Ця людина – своєрідний унікумі авторитет у світовому сільському господарстві, бо він створює агрегати під певну технологію.

Майкл Хорш є частим гостем в Україні (представництво тут було відкрите у 2003), а нещодавно відвідав компанію “Дружба-Нова”, яка зацікавила його активним впровадженням точного землеробства, інших інноваційних технологій, тим, що має у своєму парку чимало сільськогосподарської техніки марки “Хорш”.

Зустрічаючи високого гостя, генеральний директор Сергій Гайдай згадав як у 2004 році на одній з міжнародних конференцій з самовідновлюваного землеробства почув висловлювання Майкла: “Якщо у вас виходить заробляти гроші, то у вашій роботі не треба нічого змінювати”. Задумався над цими словами і зрозумів, що для більш ефективної роботи змінювати все-таки треба. Саме тоді і була придбана перша дванадцятиметрова сівалка “Хорш”. Розпочалася співпраця з всесвітньовідомою компанією, яка стала однією із складових успіху “Дружби-Нової”.

Майкл Хорш уважно вислухав презентацію компанії та дивувався, як можна було створити таку систему контролю на території понад 100 тисяч гектарів. Гостя зацікавив GPS- моніторинг транспортних засобів та сучасні методи обстеження ґрунтів. Зокрема, це відбір проб ґрунту з використанням GPS-керованих систем Nietfeld 2005 та Nietfeld Druoprob 60. Такий аналіз передбачає вивчення та використання закономірностей просторової неоднорідності ґрунтової родючості в межах поля і забезпечення точного та автоматизованого збирання, аналізу і збереження інформації.

Цей жвавий чоловік під час оглядин технічного парку компанії обдивлявся найдрібніші деталі, не боячись забруднитися, і був потішений червоним кольором навкруги (колір техніки “Хорш”). Загалом, був дуже схожий на дитину, яку залишили у магазині іграшок. І це зайвий раз доводить не лише високий професіоналізм Майкла, а і його захопленість, можна навіть сказати, закоханість у власну справу.

Під час інтерв’ю він щиро посміхався, не приховуючи гарні враження від побаченого. Розповів про мету свого візиту та враження. “Сьогодні я приїхав сюди, щоб подивитись, як працює надзвичайно професійне господарство, але в мене виникла невелика проблема. Про те, що я бачив тут, я не зможу розповісти вдома. Багато хто у нас думає, що Україна залишилась дуже позаду європейців, але те, що “Дружба-Нова” вже обігнала нас – мені не повірить ніхто.

Щось порадити змінити чи вдосконалити у господарстві я не можу, а можу тільки попросити поради. Тут я побачив вирішення проблеми ефективного управління великим господарством.

Господарства до 50 тис. га можна зробити ефективними. А підприємства по 50-100 тис. га мають проблеми, їх дуже важко контролювати. У “Дружбі-Новій” я побачив вирішення цієї проблеми. Я не зустрічав навіть малі підприємства до 5 тис. га, які б могли зробити таку ефективну систему управління як тут. Ми бачимо, що тут зроблено за 5-6 років по оптимізації виробництва та впровадженню точного землеробства. Де ж ви будете ще через 5 років!”.

Після огляду виробничих потужностей та сучасної техніки Майкл Хорш відвідав поля господарства, щоб побачити точне землеробство в дії. Гостю показали посіви кукурудзи та соняшнику. Відбувся зацікавлений діалог з фахівцями “Дружби-Нової”.
Візит закордонного гостя сприяв зміцненню міжнародного співробітництва між двома провідними компаніями. Майкл попрощався та з багажем позитивних емоцій і вражень поїхав на літак, щоб удома переконувати колег та друзів, що “Дружбу-Нову” можна з упевненістю назвати лідером з впровадження новітніх технологій не тільки в Україні, а й у світі.

Левченко Людмила, Варва, Чернігівська область

Останні новини Чернігівщини

Що зробили в Новобасанській ОТГ за гроші інфраструктурної субвенції?

Що зробили в Новобасанській ОТГ за гроші інфраструктурної субвенції? 17:07

Субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад - це один з інструментів підтримки розвитку ОТГ за кошти державного бюджету.

Без пафосу: Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав Козелець

Без пафосу: Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав Козелець 17:02

- Колеги, я вас прошу, давайте без пафосу, - такими були перші слова Прем’єр-міністра Олексія Гончарука у Козельці. На центральній площі селища його зустрічали керівники обласного, районного та місцевого рівнів.

Про порядок розроблення програм створення страхового фонду документації області (регіональної програми), -

Про порядок розроблення програм створення страхового фонду документації області (регіональної програми), - 15:20

йшлося на семінарі за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Правові основи функціонування державної системи страхового фонду документації України», яке було проведено Чернігівським центром підвищення кваліфікації для начальників архівних відділів районних державних адміністрацій, Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад.

Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою спроможність

Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою спроможність 14:08

Експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та представники місцевої влади і активісти Новобілоуської ОТГ обговорили проект Статуту громади та розвиток освітньої мережі на зустрічі 19 лютого 2020 року.

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний 13:29

Перше у 2020 році засідання Громадської ради при облдержадміністрації відбулося 19 лютого. На початку присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини