Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 серпня, 17:26:03

Питання виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання ними молодняку ВРХ обговорили на нараді

13.06.2012   07:19Агенцiя

Виплати коштів за утримання великої рогатої худоби господарствам населення Чернігівщини розпочнуться найближчим часом. На сьогодні у регіоні триває процес ідентифікації худоби у господарствах населення та вже подані перші документи на виплату дотацій. Про це повідомив начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА Анатолій Максак під час наради, яка відбулася 11 червня.

В нараді взяв участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло, начальник Головного управління ветеринарної  медицини в Чернігівській області Віктор Кульбако, керівник Чернігівської філії ДП "Агентство з ідентифікації та реєстрації  тварин" Вікторія Крисько, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій та представники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації.

За словами начальника Головного управління агропромислового розвитку ОДА Анатолія Максака, 23 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України було прийняте рішення про запровадження виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання ними молодняку великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах, та його збереження до певного віку.

Він, зокрема, зазначив, що залежно від віку худоби, суми дотації, на момент першої подачі документів, можуть становити від 250 до 750 гривень за одну тварину:
- 250 грн. -  за одну голову молодняка ВРХ  віком 3-5 міс.,
- 500 грн. - за одну голову за молодняка ВРХ  віком 6-8 міс.,
- 750 грн. - за  одну голову молодняка ВРХ  віком  9-11 міс (включно).
 
Планується, що задля розвитку вітчизняного тваринництва Уряд виділить 1 млрд. гривень приватним господарствам на утримання ВРХ.
Перелік документів для отримання бюджетної дотації максимально спрощений і включає: копію паспорта корови та молодняку ВРХ і ветеринарних карток до таких паспортів, копію паспорта особи, копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та копію довідки про відкриття рахунка в банку.
Зазначені документи приймаються  щоквартально до 1 числа наступного місяця та до 1 грудня 2012 року в порядку черговості їх надходження. Особа, яка виявила бажання отримати дану дотацію, повинна звернутися до сільської, селищної, міської ради з документами  у відповідності до наведеного переліку.

Дотацію фізичні особи отримають через органи Казначейства на відкриті рахунки в банку (або на банківські пластикові картки), що забезпечить прозорий механізм її виплати.

Підсумовуючи нараду, Олександр Шанойло наголосив на важливості реалізації державної дотаційної Програми.

"Дотація на молодняк великої рогатої худоби - це дуже важливий інструмент  розвитку стратегічної для нас галузі, який  надасть можливість наростити поголів'я худоби, що, в свою чергу, сприятиме насиченню як внутрішнього, так і зовнішнього ринку продукцією тваринництва. Ми повинні докласти максимум зусиль для успішної реалізації цієї Програми в регіоні", - зазначив Олександр Шанойло, звертаючись до учасників наради.


За інформацією Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області 12:57

По всій території України громадські омбудсмени з захисту виборчих прав громадян ВГО ГМ Опора проводять моніторинг доступності виборчих дільниць.

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти 12:24

Незважаючи на канікули, відпустки та літню спеку, правозахисна програма для молодих лідерів“Разом Ми – Сила або як стати блогером” уввійшла у дуже активну фазу.

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА 12:17

У червні 2020 року жителями Чернігівської області сплачено за житлово-комунальні послуги 237,0 млн.грн. Це становить 123,7% нарахованих за цей період сум (з урахуванням погашення боргів попередніх періодів).

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності 10:52

Чернігівським районним судом протягом липня 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними мешканців Чернігівщини у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства).

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:19

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.