Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 09:36:19

У Чернігові відкрили нове підприємство з іноземними інвестиціями

20.09.2017   09:28

В Чернігові відбулося урочисте відкриття нового підприємства з іноземними інвестиціями - ТОВ «Рижський хліб». Завод, який є прикладом сучасного європейського виробництва, збудували підприємці з Латвії.

На урочистому відкритті були присутніми Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, Надзвичайний та Поважний Посол Латвійської Республіки  в Україні Юріс Пойканс,  Почесний консул Латвійської Республіки в Чернігові та Чернігівській області Олена Вишнякова, директор-засновник ТОВ «Рижський Хліб» Нормунд Боміс.

Як розповів гостям і журналістам генеральний директор ТОВ «Рижський хліб» Геннадій Макаренко, пекарня була збудована майже з нуля за 15 місяців. Орієнтовна кількість залучених латвійський інвестицій сягає від 3 до 5 млн євро.

Після офіційного відкриття він провів оглядову екскурсію по всьому хлібозаводу та показав багатоступеневий механізм приготування та випікання смачного хліба без дріжджів. Від того, як просіюють борошно для тіста - до пакування вже готової продукції.

Генеральний директор ТОВ «Рижський хліб» розповів про поєднання унікального пекарського процесу зі стародавніми латвійськими рецептами приготування хліба:

1. Створення унікальної закваски, шляхом ошпарювання. Температурний режим - досить важливий. Вода має бути температурою точно у 83, 85,5 та 86 градусів цельсія. Процес приготування закваски займає від 3 до 7 діб. Останні 3 доби працівник щогодини перемішує закваску, щоби вона не перекисла.

2. Від 3 до 7 діб проходить процес визрівання тіста.

3. Процес випічки займає від 8 до 12 годин.

4. Коли хліб вже спечений, він повинен охолонути першу добу в одній камері при одній температурі, а наступну добу дозріває в іншій камері з іншою температурою.

Кожен процес здійснюється майже вручну. Всіх працівників заводу навчали в Латвії від 3 до 6 місяців. Контроль за якістю продукції здійснюють фахівці з Латвії. Вони контролюють весь процес 24/7 - від приготування закваски до пакування вже готової продукції.

Зараз підприємство випускає 16 сортів продукції. Це 10 сортів хлібів - від кисло-солодких до житніх сорітв. А також 6 різновидів іншої продукції – грінок, чіпсів та сухариків. Поки що в Чернігові зустріти цю продукцію можна в магазині «Лис Микита» та супермаркеті «Сільпо» в ТРЦ «Hollywood». Орієнтовна ціна 25-30 грн (за 200-300 грамів).

Продукція продаватиметься в різних містах України.

Проектна потужність підприємства - 15 тон продукції на добу. Зараз, поки воно ще працює в тестовому режимі, випускається близько 3 тон.

 Під час вітального слова Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко подякував Надзвичайному та Поважному Послу Латвійської Республіки  в Україні, Почесному консулу Латвійської Республіки в Чернігові та Чернігівській області, директору-засновнику ТОВ «Рижський Хліб», інвесторам та всім, хто прикладав зусилля для відкриття нового підприємства та створення в Чернігові нових робочих місць.

Зараз, коли завод ще не вийшов на повну потужність, на ньому працюють 65 чернігівців.  У майбутньому, за планами засновників, тут буде працевлаштовано 300 жителів нашого міста.
  

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Сесія Чернігівської міської ради відбудеться з додатковими обмежувальними заходами

Сесія Чернігівської міської ради відбудеться з додатковими обмежувальними заходами 09:10

У березні сесійне засідання Чернігівської міської ради було скасоване через карантинні застереження, але наступна, квітнева сесія – готується.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:40

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 7 квітня до 8:00 8 квітня 2020 року.

Розпочато поточний середній ремонт дороги Р-83 на ділянці між Сновськом та Березною

Розпочато поточний середній ремонт дороги Р-83 на ділянці між Сновськом та Березною 08:36

У Сновському районі стартували роботи з поточного середнього ремонту автошляху регіонального значення Р-83 Славутич-Любеч-Ріпки-/М-01/-Городня-/Н-28/- Сновськ-Корюківка-Семенівка-Костобобрів-Чайкине-/Н-27/.

Правом на отримання податкової знижки вже скористалися  1868 громадян Чернігівщини

Правом на отримання податкової знижки вже скористалися 1868 громадян Чернігівщини 08:19

Загальна сума на повернення з бюджету становить 5,2 млн гривень.

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Количівка викрито браконьєрів з 40 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Количівка викрито браконьєрів з 40 кг незаконно добутої риби 08:03

Шостого квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції на водоймах Чернігівського району викрито два грубих порушення Правил рибальства.