Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 18:04:17

Регіональний фонд підтримки підприємництва презентував проекти колегам. ВІДЕО

20.09.2017   08:02Агенцiя

Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області за 17 років своєї діяльності профінансував 111 проектів підтримки малого та середнього бізнесу.

На кошти обласного та місцевих бюджетів реалізовані, як кажуть самі підприємці, унікальні програми. Частину проектів презентували на загальноукраїнському семінарі для директорів економічних  департаментів  облдержадміністрацій, який пройшов в Чернігові за участю і гостей з Польщі.

Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області працює вже 17 років. Свого часу подібні організації були створені в усіх регіонах країни, з 32-х до сьогодні їх залишилося лише 6. Серед них – Чернігівський фонд, який  надає фінансову підтримку підприємцям на  інвестиційні проекти зі створенням нових або збереженням існуючих робочих місць. Людмила Слаутіна, генеральний директор регіонального Фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області: «Завдяки роботі фонду за ті 17 років, за які ми профінансували 111 проектів, створено і залишилось більше 600 робочих місць. І це не тільки в Чернігові, це в цілому по області. Тому що ми фінансуємо 80% проектів».

Реалізовані програми презентували на загальноукраїнському семінарі для директорів економічних  департаментів  облдержадміністрацій, який пройшов в Чернігові за участю і гостей з Польщі. Людмила Слаутіна: «За 17 років, які працює фонд, ми надали 111 кредитів, тобто ми профінансували 111 проектів, які були втілені в виробництво, саме в виробництво. Були придбані машини, трактори, тягачі за наші кошти. Підприємцями області були збудовані або відремонтовані кафе. Ніжин випускає і дефібрилятори для карет швидкої допомоги, і симулятори для навчання водіїв, і тонометри, і ліжка для опікових лікарень. Тобто ми фінансуємо те, що сьогодні працює». Кшиштоф Сівек, радник міністра регіонального розвитку Польщі: «По проекту нашему мы занимаемся вместе с областью региональной политикой, развитием институций для поддержки малого и среднего бизнеса, так же вопросами большего бизнеса и инвестиций».

Крім цього, фонд надає інформаційно-консультаційну підтримку   підприємцям, впроваджує навчальні програми та організує освітні заходи. Людмила Слаутіна: «Протягом 2016-2017 років нами було проведено 29 семінарів, з них 27 виїзних. Ми навчили більш ніж 860 осіб. Підприємців, які вже працюють чи хотіли створити власну справу, безробітних. Дуже велику увагу ми приділяємо навчанню молоді. Чому? Тому що студентська молодь хоче залишитися працювати в нашому регіоні. І хочу наголосити, що навчаємо ми всіх безкоштовно».

Ресурси фонду – це кошти обласного  та місцевих бюджетів. Їх за ці роки використано на суму 22,2 млн. грн. Людмила Слаутіна: «На сьогоднішній день кредитний портфель фонду складає 4,7 млн.грн.  На жаль, це дуже мало. Тому ми звернулись до обласної державної адміністрації, працюємо з територіальними громадами, ми дуже розраховуємо на підтримку колег з Польщі, аби збільшити цей кредитний портфель, аби ми більше могли надати коштів нашим підприємцям».

А цікавих проектів в області чимало, наголошують у фонді. Є унікальні задумки, реалізація яких залежить від фінансової підтримки.
 

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.