Чернігівщина - серед лідерів з виробництва молока в Україні
За сім місяців цього року сільгосппідприємствами області вироблено біля 142 тисяч тонн молока. Це майже на 2 % більше проти відповідного періоду 2016 року. При цьому обсяги молочного виробництва зростають за рахунок покращання продуктивності корів.
Так, середній надій на корову на Чернігівщині збільшився на 9 % проти минулого року і склав понад 3 тонни молока, а в 5 районах цей показник перевищив 4 тисячі літрів.
Найбільше молока виробляють господарства Ічнянського та Бахмацького районів – понад 30 % від загальнообласних обсягів.
Питома вага виробленого сільгосппідприємствами молока – 44 %, при цьому в Україні – лише 27 %.
Нині на Чернігівщині реалізується біля 20 інвестиційних проектів у тваринницькій галузі.
За 6 останніх років в області збудовано і реконструйовано 33 комплекси та ферми з виробництва молока майже на 12 тисяч корів. У поточному році заплановано будівництво та модернізацію 7 комплексів і ферм на 3 тисячі поголів’я.
Для покращання якості виробництва молока, яка б відповідала вимогам європейських стандартів, встановлюються сучасні доїльні зали та молокопроводи. Наразі в області функціонує 43 доїльні зали.
Загалом на сьогодні в сільськогосподарських підприємствах області утримується більше 109 тисяч голів великої рогатої худоби молочного напрямку, в тому числі майже 44 тисячі корів. Це 10 % від загальноукраїнського показника. А отже, кожна десята корова в Україні пасеться на полях і луках Чернігівщини.
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
За позовом прокуратури зобов’язано укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву» 17:44
Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Корюківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації щодо зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву», розташованув селі Стольне Корюківського району.
Чернігівські спортсмени — призери чемпіонату України з рукопашного бою в Києві 17:33
З 21 до 22 березня в Києві відбувся 26-й чемпіонат України з рукопашного бою.
Крок до безбар’єрності: у Куликівській лікарні облаштовують ліфт та нове реабілітаційне відділення 17:10
У Куликівській громаді активно впроваджують принципи безбар’єрності в охороні здоров’я та сучасні стандарти лікування, щоб кожен пацієнт отримував якісну та сучасну допомогу у безпечному і комфортному середовищі.
Прокуратура на захисті інтересів чернігівців щодо відведення та використання земель центральної частини міста 16:35
Північним апеляційним господарським судом відхилено апеляційну скаргу Чернігівської міської ради та залишено без змін рішенняГосподарського суду Чернігівської області, яким задоволено позов обласної прокуратури в інтересах держави в особі територіальної громади міста Чернігова до Чернігівської міської радипро визнання недійсним пункту рішення, визнання недійсною та скасування державної реєстрації земельної ділянки.
Служба зайнятості зміцнює партнерство з бізнесом Менщини 16:03
Дієвий діалог із бізнесом, реальні результати та нові перспективи співпраці – саме так можна підсумувати робочий візит директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник на Менщину.