Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 14:19:33

ТОП-5 найбільших витрат об’єднаних територіальних громад Чернігівщини

10.08.2017   08:14Агенцiя

В тому, що децентралізація позитивно впливає на розвиток сільських територій та робить їх більш спроможними сумнівів немає. Бюджети кожної громади ростуть за рахунок залучення інвестиційних коштів, державних фондів розвитку та субвенцій.

І хоча значна частина цих грошей витрачається на зарплати, сплату податків та внесків, але все одно залишаються кошти на проведення капітальних ремонтів, будівництво доріг, придбання необхідних та важливих речей та інші потреби.

У Чернігівській області п’ять громад-першопрохідців Парафіївська, Вертіїівська, Кіптівська, Макіївська та Деснянська восени будуть  святкувати два роки з моменту утворення. Про проекти та підсумки цих двох років можна говорити багато. Але в даному матеріалі пропонуємо дізнатися деякі аспекти фінансових витрат громад: хто є ті п’ять найбільші отримувачі коштів, які роботи або послуги вони надавали та скільки грошей було сплачено фізичним особам підприємцям.

Вертіївська громада у 2016 році витратила 38,5 млн. грн., а за перші сім місяців 2017 – 24,8 млн. П’ятірка найбільших постачальників послуг виглядає наступним чином:
- ТОВ"Хальтфрайзен груп", яка надавало послуги з ремонту доріг. Загальна вартість робіт склала 7,7 млн. грн.;
-  ТОВ "Авто-Регiон", у якого у 2017 році громада придбала автобус спец.шкiл.моделi D093S2 за 1,68 млн.грн.;
- ТОВ "Омега-СI", яке надавало послуги з капітального ремонту дитячих садочків громади, шкіл, будинку культури та музею. Загальна вартість робіт склала 1,285 млн. грн..;
- ПП "Альянс 2000", яке надавало послуги із встановлення вуличного освітлення. Станом на серпень 2017 року на оплату цих послуг було витрачено 1,257 млн. грн..;
- ПП "БК "СЛАВУТИЧ", яке у 2016 році отримало 868 тис. грн.. за виконання капітального ремонту освітніх закладів, які є у громади.
На оплату послуг фізичних осіб підприємців Вертіївська громада за два роки витратила 5.373 млн. грн.. Причому найбільше грошей отримав підприємець, який здійснював поточний ремонт вулиць.

Деснянська громада у 2016 році витратила на власні проекти та потреби 84,216 млн. грн., а за сім місяців 2017 року  - 61,074 млн.грн. Найбільшими постачальниками послуг та товарів для громади стали:
- ТОВ "ЕНЕРГОАРХПРОМБУД", яке надавало послуги із встановлення вуличного освітлення, виконували оздоблювальні  та ремонтні роботи. Всього протягом 2016-2017 рр. було виконано робіт на 8,77 млн. грн..
- ПП "Вантарус" зробило капітальний ремонт шкіл та дитячих садочків, будинків культури та сільрад  на суму 4,412 млн. грн..
- ПП «АВІСТАЛЬ» відремонтувало покрівлі у школах, відновило системи водопостачання та опалення. Вартість робіт склала 1,992 млн. грн.. 
- КП «Міжріччя» у 2017 році за надані послуги з благоустрою отримало 1,844 тис. грн. З них 1,3 млн. грн.. – це внесок у статутний капітал суб'єкту господарювання, відповідно рiшення 13 сесії сьомого скликання вiд 30.03.2017.
- ТОВ «ОлвістІнвест» ремонтувало на замовлення громади будинок культури у Морівську. Станом на серпень 2017 року цьому підприємству було сплачено 1,199 млн. грн. за проведені роботи.
На оплату послуг та робіт фізичних осіб підприємців Деснянська громада витратила 13,588 млн. грн.

Кіптівська громада за два роки свого існування у свій розвиток та проекти вклала 63,767 млн. грн., причому якщо за чотири місяці 2015 року витрати становили 682 тис. грн., то за 2016 – 36,267 млн. грн., а за сім місяців 2017 року – 28,817 млн. грн..
Найбільшими отримувачами коштів були:
- ТОВ "Укрбуд забудова", яке проводило частини примiщень будинку культури пiд Центр надання адміністративних послуг, виконувало роботи з теплової модернізації та капітальний ремонт із заміною вiкон та дверей у дошкільному навчальному закладі у с.Прогрес. загальна вартість робіт склала – 3,039 млн. грн.;
- ТОВ "Бiзнескомфорт" проводило капітальний ремонт теплової модернiзацiї примiщень Новошляхiвського ДНЗ, ЦНАПу та інших освітніх закладів. Вартість робіт у 2016 році склала 2,133 млн. грн..
- у ТОВ "Радiал-Україна" громада придбала автобус ПАЗ за 1,2 млн. грн.
- ТОВ "Укравтозапчастина" надавало послуги з ремонту транспорту та постачало готову продукцію на суму 667 тис. грн.. Також у цього підприємства було куплено трактор МТЗ-82.1 за 492 тис. грн..
- ТОВ "Крес-систем" надавало послуги з встановлення та будівництва мереж вуличного освітлення на суму 540 тис. грн. Фінансування цього проекту громада почала у 2017 році.
На оплату послуг фізичних осіб підприємців громада витратила 1,2 млн. грн.

Макіївська об’єднана територіальна громада на реалізацію проектів та потреби громади у 2016 році витратила у 2016 році 15,067 млн. грн., а з початку 2017 року – 12,090 млн. грн..
ТОП-п’ятірка надавачів послуг та постачальників товарів виглядає наступним чином:
- ТОВ "Iнтер авто-трейдинг", у якого громада придбала у 2017 році спеціалізований шкільний автобус АС-Р-4234 "Мрiя" за 1,449 млн. грн.;
- ПП "Цоколь-плюс", яке проводить реконструкцію будівель гаражів. Вартість послуг склала 847 тис. грн.;
- ПП "Чернiгiвагропроект" у 2016 році надавав послуги з розробки проектно-ктошторисної документації. На момент проведення дослідження вартість робіт склала 275,1 тис. грн.;
- ТОВ "Торговий дiм "Цвях" постачав громаді дитячі меблі на загальну суму 95,3 тис. грн.;
- ТОВ ВКФ "Агронафтопродукт" є постачальником бензину для громади. З початку 2016 року було куплено топлива на 93,8 тис. грн..
На оплату послуг та робіт фізичних осіб підприємців Макіївська громада витратила 2,472 млн.грн.

Парафіївська громада
на фінансування проектів та потреб громади витратила 73,222 млн. грн.. Витрати у 2016 році склали 44,685 млн. грн.. Найбільшими постачальниками товарів та послуг стали :
- Фiлiя ВКФ "Алiде". Підприємство у 2016 році надавало послуги з капітального ремонту освітніх закладів, які знаходяться на території громади. Загальна вартість робіт склала 5,312 млн. грн..
- ПАТ"ПМК-85", яке виконувало ремонт приміщення дитячого садочку та ремонтувало дах будинку культури. За надані послуги підприємство отримало 1,09 млн. грн..
- ТОВ "МП-1" надавало послуги з капітального ремонту дитячого садочку у с.Южне. Вартість послуг на серпень 2017 року склала 1,415 млн. грн..
- у ДП ТОВ "ДЕВЕЛОМПЕМН МАКС ЛЛС" Парафіївська громада придбала автомобіль Renault Duster за 509,9 тис. грн..
- МПП"Днiпро" продає громаді продукти харчування, бензин та дизельне паливо. Всього на закупку цих товарі було витрачено 335 тис. грн..
На оплату послуг та товарів, які були надані фізичними особами підприємцями, громада витратила 2,379 млн. грн..


Як бачимо, найбільші витрати громад на момент їх становлення та перших кроків фінансової незалежності – це оплата капітальних ремонтів, будівництва, встановлення вуличного освітлення, ремонти покрівель дитячих садочків, шкіл, та адміністративних будівель. А також покупка необхідних транспортних засобів та техніки. На скільки ефективно та якісно витрачаються кошти – покаже час. Але на даний момент збільшення бюджетів громад та кількість проектів, які ними реалізовуються, демонструє, що реформа децентралізації дає надію сільським громадам на розвиток та майбутнє.

Матеріал створено на основі даних сайту Є-Data .

Оксана Стельмах
 

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.