Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 серпня, 10:50:29

Митне законодавство позитивно змінюється!

30.05.2012   13:44Агенцiя

Нова редакція Митного кодексу України, що набуває чинності з 01 червня 2012 року, надає нові можливості підприємцям при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності та значно спрощує існуючі митні процедури для громадян.

Прес-конференція начальника Чернігівської митниці Олександра Іванова

Прес-конференція начальника Чернігівської митниці Олександра Іванова

Про це розмовляли під час прес-конференції у Чернігівській митниці начальник митниці Олександр Іванов та представники регіональних засобів масової інформації.

Олександр Іванов наголосив на найбільш важливих позитивних змінах, що набувають чинності з 01 червня 2012 року. Звернув увагу на запровадженні спеціальних спрощених митних процедур для добросовісних підприємців, зокрема, на встановленні статусу уповноваженого оператора економічної діяльності. На тому, що підприємці зможуть самостійно обирати митницю, в якій вони декларуватимуть товари, що дозволить їм зменшувати свої витрати. Зазначив, що новим Кодексом визначено чіткий перелік документів, потрібних митниці для митного оформлення, значне скорочення часу на проведення митних процедур та персональну відповідальність співробітників митниці за порушення строку митного оформлення. Повідомив присутніх про значні зміни, що відбудуться у сфері боротьби з митними правопорушеннями. Це і введення нового поняття “Компроміс у митній справі”, і переведення товарної контрабанди з розряду кримінальних злочинів до складу адміністративних правопорушень, і скорочення переліку видів порушень митних правил та перегляд стягнень, які застосовуються за їх вчинення.

Олександр Іванов підкреслив, що новий кодекс значно розширює права підприємців щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності митних органів, а також встановлює, що якщо підприємству завдана шкода неправомірними діями посадових осіб митного органу під час проведення перевірки, то вона відшкодовується за рахунок коштів Державного бюджету в установленому порядку.

Детально зупинився керівник митниці на значних спрощеннях для громадян, а саме збільшенні норм переміщення через кордон без оподаткування товарів та продуктів харчування.

Відтак з 01 червня громадяни матимуть право ввозити на митну територію України товари на загальну суму:

* до 300 євро – у міжнародних поштових та експрес-відправленнях (поріг збільшено з 200 до 300 євро);

* до 1 000 євро (авіаційні пункти пропуску) та до 500 євро (всі інші пункти пропуску) і вагою до 50 кг у ручній поклажі – без сплати будь-яких податків товари (поріг збільшено з 200 до 1 000 євро і 500 євро відповідно);

* від 1 000 євро до 10 000 євро – із сплатою ввізного мита у розмірі 10 відсотків та ПДВ у розмірі 20 відсотків (зменшена загальна ставка мита з 20 до 10 відсотків);

* більше 10 000 євро – в порядку передбаченому для суб’єктів ЗЕД (поріг збільшено з 1 000 до 10 000 євро)

Громадяни матимуть право вивозити за межі митної території України товари на загальну суму до 10 000 євро (поріг збільшено з 200 до 10 000 євро).

Матимуть право провозити з собою через кордон для власного споживання харчові продукти на суму до 200 євро (поріг збільшено з 50 до 200 євро).

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відкрили перше модульне містечко

На Чернігівщині відкрили перше модульне містечко 10:20

У Новоселівці Киселівської громади сьогодні відкрили перше у Чернігівській області модульне містечко.

19 серпня - цей день в Україні і світі

19 серпня - цей день в Україні і світі 10:17

ДЕНЬ 177 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 177 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн 15:50

18 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками Сектору водної поліції ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Чернігівська швейна фабрика пропонує роботу

Чернігівська швейна фабрика пропонує роботу 15:41

З початку 2022 року за сприяння служби зайнятості області на ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант» було працевлаштовано 18 безробітних.

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня 11:07

За 15-17 серпня групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 48 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 511 таких предметів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини