Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 06:34:47

Клієнти "Чернігівгаз Збуту" заборгували за газ майже 250 млн. грн.

21.07.2017   14:01Агенцiя

З початку року ТОВ «Чернігівгаз Збут» було вимушене надіслати письмові попередження для понад 13 тис. боржників, щодо можливого відключення їхніх осель від газопостачання. Загальна сума боргу таких злісних неплатників складає більше 36 млн. грн. Рекордна заборгованість у розмірі 126 тис. грн. зафіксована у мешканця м. Прилуки.

Станом на 1 липня 2017 року сумарна заборгованість побутових споживачів Чернігівської області за газ становить понад 247 млн грн. Це майже на 14 млн грн. або 5,6% більше аніж було на початку року.

Найчисельнішою є категорія споживачів з боргами до 500 грн. – це майже 156 тис. від загальної кількості боржників. Неплатежі розміром понад 1 тис. грн. мають 26,5 тис. сімей, від 5 до 10 тис. грн. - майже 2 тис. А особливо великі борги – понад 10 тис. грн. накопичила тисяча споживачів.

Так, у березні 2017 року працівники газової компанії провели чергове відключення газопостачання злісного боржника, який мешкає в смт Варва по вул.Пилипенка. За понад рік господар заборгував за газ майже 47 тис. грн. Попри неодноразові попередження та пропозиції оформити субсидію, власник обійстя не зробив жодного кроку для вирішення питання. Відтак, газовій компанії довелося вдатися до радикальних мір – відключити газопостачання шляхом механічного від`єднання на підвідному газопроводі.

Впродовж 2017 року через системні неплатежі від газопостачання були відключені понад 800 побутових споживачів, за якими обліковувалися борги на загальну суму майже 10 млн грн. На сьогодні без газу залишаються 1,4 тис. мешканців області. Але газовики зазначають, якби споживачі вчасно звернулися до компанії із заявою про реструктуризацію боргу, відключення газу можна було б уникнути.

«Законодавство вимагає від нас, як постачальника енергоресурсу застосовувати до затятих боржників крайню і непопулярну міру – відключення від газу. Але до цього ми, звісно, робимо всі можливі від нас кроки, аби цього не допустити. Від моменту попередження до власне відключення проходить достатньо часу аби вирішити проблему – сплатити кошти або звернутися до компанії із заявою на можливість погашення боргу частинами», - повідомив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

На відміну від попередніх років, цьогоріч спостерігається тенденція до нарощення боргів в літній період. Це відбувається через високу ціну на енергоносій та зменшення соціальних норм при розрахунку пільг та субсидій.

Загалом, зниження рівня розрахунків спостерігається по всій області. Однак традиційно, найбільша кількість несумлінних споживачів проживає в Чернігові та прилеглому районі, а також в Прилуцькому та Ніжинському районах. Їхні борги складають майже 175 млн грн., близько 15 млн грн. та 13 млн грн. відповідно.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.