У червні ОСББ взяли «теплих» кредитів майже у 5 разів більше ніж минулоріч
Червень 2017 року ознаменувався абсолютним рекордом з точки зору попиту об’єднань співвласників багатоповерхових будинків на програму «теплих» кредитів.

Цього місяця 93 ОСББ з різних регіонів країни залучили на впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках 18,5 мільйонів гривень. Це майже в 5 разів більше за суму коштів, залучену такими об’єднаннями за аналогічний період минулого року.
– Цьогоріч об’єднання співвласників багатоповерхових будинків демонструють надзвичайно високий інтерес до «теплих» кредитів. Вражає не лише сума залучених на утеплення коштів, а й кількість нових ОСББ, які долучаються до програми. Якщо в 2016 році учасниками програми ставали 10-15 об'єднань на тиждень, то в цьому році – вже 20-25. Зокрема, у червні кількість нових ОСББ за тиждень сягнула 34», – прокоментував результати щотижневого моніторингу програми Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Статистика свідчить, що об’єднання співвласників багатоповерхових будинків усвідомлюють цілу низку переваг участі у програмі «теплих» кредитів. По-перше, за умовами програми ОСББ отримують з держбюджету чимале відшкодування своїх витрат на утеплення, а саме – від 40 до 70 %.
По-друге, ці об’єднання можуть скористатися місцевими програмами здешевлення «теплих» кредитів і одержати подвійну, а інколи й потрійну компенсацію коштів.
Таким чином, ОСББ заощаджують половину і більше своїх коштів при впровадженні енергоефективних заходів. На цьому позитивні моменти не закінчуються. Мешканці будинків значно менше сплачуватимуть за комунальні послуги, а в оселях пануватиме тепло і комфорт. При цьому також зростає вартість квартири.
Загалом, за два роки дії програми її учасниками стали 930 ОСББ, які залучили в державних банках близько 129 мільйонів гривень на реалізацію енергозберігаючих заходів у багатоповерхівках.
На Чернігівщині діє Програма стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Чернігівської області на 2016-2017 роки. Програмою передбачена компенсація з обласного бюджету відсоткової ставки в розмірі 10 % річних за кредитами фізичних та юридичних осіб на впровадження енергозберігаючих заходів.
За час реалізації державної програми впродовж 2014-2016 років в області видано більше 59 мільйонів гривень кредитів понад 4 тисячам осіб.
З початку цього року на Чернігівщині прокредитовано майже 2 тисячі осіб на 27,5 мільйонів гривень. За перше півріччя 2017 року погашено 290 кредитів на суму близько 5 мільйонів гривень. З обласного бюджету позичальникам виплачено 200 тисяч гривень компенсації частини відсоткової ставки.
За матеріалами Департаменту ЖКГ та ПЕК Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.