Підготовка до опалювального сезону йде за планом
Рівень готовності господарського комплексу та соціальної інфраструктури області до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років у середньому складає 43%. Про це йшлося на засіданні відповідного оперативного штабу в облдержадміністрації.

Теплові, водопровідно-каналізаційні, енергопостачальні мережі, бюджетні установи та житловий фонд готуються до опалювального сезону як заплановано. Відповідно до графіків завозиться до закладів соціальної сфери вугілля, торф, дрова та пелети. Під час засідання відзначалося, що все більше установ переходить на альтернативні види палива, що дозволяє суттєво зекономити бюджетні кошти.
Набагато складніше йдуть справи з розрахунками за спожиті енергоносії. За інформацією в.о. директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Лідії Борсук, за 6 місяців поточного року всіма категоріями споживачів використано електричної енергії на загальну суму 1257,7 мільйона гривень, сплачено – 1265,2 мільйона гривень, що становить 100,6%. При цьому підприємства житлово-комунального господарства сплатили 119,4%, населення – 88,9%, установи державного бюджету – 93,8%, установи місцевого бюджету – 100%.
А от з промислових підприємств області розрахуватися з енергетиками поспішають не всі. Їх сукупний борг за електроенергію перевищує 17 мільйонів гривень. Левова частка цієї суми — понад 9 мільйонів — належить Чернігівському камвольно-суконному комбінату «Чексіл». Як повідомив заступник комерційного директора з передачі електроенергії ПАТ «Чернігівобленерго» Олексій Тарарака, вже 13 липня на комбінат можуть припинити електропостачання. Оскільки його керівництво не вживає достатніх заходів з погашення заборгованості, як це зробили, наприклад, на «ЧеЗаРі» або Чернігівському ремзаводі.
Не сповна споживачі розраховуються і за природний газ: населення оплатило 92,6% спожитого, установи державного бюджету – 101,9%, місцевого бюджету – 98,3%, підприємства теплоенергетики — 86,2%. Несплачені відсотки виливаються в багатомільйонні суми. Приміром, борг теплопостачальників перед НАК «Нафтогаз України» становить 327,5 мільйона гривень.
Тож, як наголосив заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, який керував роботою штабу, необхідно пожвавити діяльність у кількох напрямках підготовки до зими. Серед головного, по-перше, готувати основне та допоміжне обладнання та техніку до осінньо-зимового сезону та створювати необхідний запас матеріалів. По-друге, підсилювати енергоефективність у житлово-комунальній сфері, активізувати оснащення багатоквартирних будинків засобами обліку та перехід на альтернативні види палива. По-третє, вжити всіх можливих заходів, спрямованих на повне погашення всіма споживачами заборгованості за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги.
Також цього дня у прес-центрі «Чернігівський вибір» пройшло експертне обговорення на тему «Опалювальний сезон в Чернігові: результати, досягнення, виклики».
Представники теплогенеруючих компаній, міської та обласної влади та громадськості обговорили результати минулого зимового сезону, зазначили про державну політику захисту прав споживачів. Зокрема мова йшла про недоліки та переваги централізованого та автономного опалення.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.