В Україні проходить європейський тиждень сталої енергії. ВІДЕО
Економія енергоресурсів, менші рахунки за житлово-комунальні послуги та менше викидів вуглекислого газу в атмосферу. Європейський Союз підтримує ініціативу України іти по шляху енергозалежності.
Мери українських міст та представники ЄС зібралися у Славутичі на відкритті європейського тижня сталої енергії, що триватиме в Україні з 19 по 23 червня.
Європейські партнери підтримують українську ініціативу бути енергоефективною країною. У Славутичі, місті, яке стало одним із засновників асоціації «Енергоефективні міста України», відбулося урочисте відкриття європейського тижня сталої енергії. Саме у цьому «молодому» місті Київської області одними з перших в Україні стали по-європейськи підходити до споживання енергоресурсів.
Нові міста, що мають намір стати на шлях енергоефективності, підписують угоду мерів – це ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати місцеві органи влади задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписантами угоди за десять років були 72 українських міста. Цьогоріч додалося ще три десятки.
Серед членів угоди є і міста Чернігівщини: у 2015 році – до неї приєдналась Мена, у 2016 – Сосниця. В рамках реалізації угоди мерів у Мені з 2016 року почали впроваджувати програму вуличного освітлення. Завершать роботи восени 2017-го. В планах менян провести і термомодернізацію дитсадка «Сонечко». А також зайнятися менеджментом енергоефективності новоствореної Менської об’єднаної територіальної громади.
Напрямок «зеленої енергетики» на Чернігівщині освоюють, каже заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко. Адже інвестиції вкладені у відновлювальні джерела енергії дозволяють не лише економити, а й дбати про екологію регіону.
Україна – найбільш енергоінтесивна країна Європи. ЄС готовий надавати фінансову підтримку, аби Україна зменшила нераціональне використання енергоресурсів і разом з тим скоротила викиди СО2 в атмосферу та витрати населення на оплату рахунків .
Томас Фреллесен, заступник голови Представництва ЄС в Україні: «Декілька тижнів тому уряд України прийняв новий закон про створення Фонду енергоефективності. Це дуже важливий крок і ЄС планує надавати підтримку уряду України в якості додаткового фінансування цього фонду, якщо Україна прийме додаткові законодавчі акти. Ми зараз спостерігаємо чи будуть прийняті два законодавчі акти – закон про встановлення лічильників на воду та електроенергію і закон про енергоефективність будівель».
Представник ЄС наголошує, важливим для подальшої співпраці Євросоюзу та України є і прийняття нового закону про житлово-комунальне господарство, який зробить прозорою його діяльність.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.