На Чернігівщині споживання газу в майже півтисячі будинків на 28% перевищило встановлені урядом норми
На сьогодні у Чернігівській області встановлено майже 630 будинкових лічильників, з яких близько півтисячі введено в експлуатацію.

Таким чином, майже 30 тис. споживачів газу області відійшли від норм споживання та здійснюють розрахунки за показаннями будинкового приладу. Перші результати нарахувань показали, що реальне використання енергоресурсу на 28% перевищувало затверджені урядом норми.
Про це журналістам на прес-конференції повідомили керівники ПАТ «Чернігівгаз».
Відповідно до аналізу, який «Чернігівгаз» провів в першому кварталі 2017 року, одразу після встановлення будинкових лічильників, приблизно 70% домогосподарств споживали газ на 2-4 м куб. більше встановлених норм. У квітні динаміка споживання зросла до 94%, що пов`язано з відключенням централізованого опалення та великою кількіcтю святкових днів. Водночас, вже у травні середнє споживання газу в 55% будинків було близько норми та навіть меншим.
«Помісячний аналіз споживання газу показав, що встановлені урядом норми, за відсутності лічильника, не відповідають дійсності. Адже люди не бачать реального споживання і не економлять газ. Наприклад, опалюють приміщення газовими плитами чи використовують його для підприємницької діяльності. І таке понаднормове використання газу, який залишається неоплаченим, триває майже два роки.
Тому, встановлення будинкового приладу обліку передусім сприятиме контролю та стимулюватиме до заощадження енергоресурсу»,- розповів технічний директор ПАТ «Чернігівгаз» Віталій Черчович.
Результати аналізу щодо реального обсягу споживання газу, проведені компанією за показаннями будинкових лічильників, також підтверджують незалежні дослідження. Так, за результатами звіту незалежного агентства USAID, в Україні середній показник споживання газу в місяць на людину, за наявності газової плити і гарячого водопостачання досягає майже 7 куб.м газу, за відсутності центрального гарячого водопостачання – 11,27 куб.м, а з плитою та колонкою – 19,6 куб.м.
Тобто, за оцінками експертів, через необґрунтовано занижені норми, споживачі без лічильників третину газу отримують безкоштовно. А це власне і призводить до відмов від встановлення приладів обліку, як індивідуальних, так і будинкових.
Наприклад, у 2015 році через вдвічі знижені норми, кількість заяв від споживачів на встановлення лічильників скоротилася в 10 разів.
На сьогодні в області залишилось приблизно 5 тис. домогосподарств з плитами і колонками без приладів обліку, які є проблемними, і всіляко ігнорують попередження ПАТ «Чернігівгаз» щодо необхідності встановлення лічильників.
«Ми маємо чисельні приклади, коли в абсолютно однакових будинках витрати газу можуть суттєво різнитися. Так, в травні споживання газу на одного мешканця 70-квартирного будинку за адресою Льотна, 29 склало 6,21 куб м, а в ідентичному будинку за адресою Промислова, 2 майже втричі менше. Тобто, показання будинкового лічильника безпосередньо залежить від самих споживачів та їх економії», - наголосив головний метролог «Чернігівгазу» Ігор Швець.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.