Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 грудня, 03:07:05

Легка промисловість України сьогодні має значний потенціал росту, і в найближчий перспективі здатна формувати до 2% національної економіки

08.06.2017   12:48Агенцiя

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, ознайомившись з потужностями одного з найбільших підприємств вітчизняного легпрому – камвольно-суконної компанії «Чексіл» в Чернігові.

«Якщо в 90-х роках говорили про те, що наша якість гірша, то сьогодні наші легковики постачать продукт не тільки на внутрішній ринок, але й за кордон. При цьому це галузь з високою часткою доданої вартості у виробництві, - сказав Глава Уряду. – Сьогодні ми проведемо форум з питань розвитку легкої промисловості, визначимо проблеми і напрямки допомоги з боку держави».

Глава Уряду підкреслив, що вже зараз очевидно: легпрому потрібна технічна модернізація, зміна системи підготовки кадрів та допомога в освоєнні внутрішнього та зовнішніх ринків.

«Внутрішній ринок – це більше 100 млрд грн. Колосальний потенціал. А що стосується технічної модернізації, то треба створити умови, аби підприємства могли завозити сучасне обладнання. Для цього треба створити окремі умови», - зазначив Глава Уряду.

Він додав, що вже найближчими тижнями в Уряді відбудеться спеціальна зустріч, де урядовці та представники легпрому більш детально проговорять питання митних процедур, створення сприятливого клімату та шляхи подолання так званого сірого імпорту, який стає суттєвий бар’єром для розвитку вітчизняної легкої промисловості.

«У 2016 році – вперше за останні 5 років – легка промисловість продемонструвала ріст. Питома вага легпрому в ВВП країни – трохи більше 1%. Але потенціал до зростання – до 2%», - підкреслив Глава Уряду.

Він запевнив, що питання допомоги в експорті теж в центрі уваги. «Для цього (допомоги бізнесу) ми створили Офіс з просування експорту, для цього працюємо з багатьма країнами щодо запровадження зон вільної торгівлі», - додав Прем’єр-міністр.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 338 нових випадків COVID-19

Виявлено 338 нових випадків COVID-19 17:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 1 грудня в області зафіксовано 338 нових випадків COVID-19.

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації 13:29

1.12.2020 за публічного обвинувачення військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації.

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж 13:04

Упродовж минулої доби на Чернігівщині виникло 6 пожеж, їх причинами послужило порушення господарями правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж, нагрівальних печей і димарів.

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України 12:18

Сьогодні в обласній прокуратурі під головуванням керівника Сергія Василини відбулися урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури України.

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства "Ріпкинська центральна районна лікарня" Ріпкинської райради 11:58

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели ревізію фінансово - господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Ріпкинська центральна районна лікарня» Ріпкинської районної ради за період з 01.01.2016 по 30.07.2020, якою установили порушень вимог законодавства на суму майже 2 млн грн, зокрема порушень, що призвели до втрат на суму 600 тис. грн.

АНОНСИ ПОДІЙ